Kuchnia w kabinie busa

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B
Re: Kuchnia w kabinie busa

Post autor: bambo » 13 lis 2013, o 14:34

Chciałbym wrócić do tematu z tego względu ze dużo kolegów pyta mnie na parkingach jak robię ze tak długo mi się trzymają przetwory a głownie mięso w słoikach chciałbym zamieścić tez parę fotek z przygotowań tego.
Zaczynam od przygotowania miesa w moim przypadku jest to schab i filet z kurczaka,nastepnie marynuje to czyli przyprawiam i wstawiam do lodówki na 24 godziny
DSC00467.jpg
DSC00468.jpg
DSC00469.jpg
DSC00470.jpg
DSC00477.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Kuchnia w kabinie busa

Post autor: bambo » 13 lis 2013, o 14:45

Gdy się piecze przygotowuję słoiki wyparzam je około 15 minut po upieczeniu miesa wkładam do słoików zakręcam i pasteryzuję pierwszy dzień 2 godziny ,Drugi dzień 1,5 godziny ,trzeci ostatni dzień godzina
DSC00478.jpg
DSC00481.jpg
DSC00484.jpg
DSC00486.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Kuchnia w kabinie busa

Post autor: bambo » 13 lis 2013, o 14:55

A oto finisz
DSC00488.jpg
DSC00318.jpg
DSC00319.jpg
Bardzo bardzo ważne aby przestrzegać tego czasu 2 godziny,1,5 i ostatni dzień 1 godzina 10 kilo miesa za 150 zl Ktoś zapyta czemu się pi.....lić przez 3 dni właśnie dlatego żeby trzymało się jak najdłużej bez konieczności użycia lodówki po 3 razach trzyma się do pól roku i dłużej
Bez tytułu.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Kuchnia w kabinie busa

Post autor: bambo » 14 gru 2013, o 18:22

Dzis na pompie cos
DSC00549.jpg
DSC00544vv.jpg
DSC00541.jpg
DSC00539dd.jpg
DSC00537.jpg
z kuchni Busiarza Placek po Busiarsku :D miecho otrzywiscie z moich weków :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Kuchnia w kabinie busa

Post autor: bambo » 2 sty 2014, o 18:14

Moja nowa zabawka -jest zimno i podgrzewanie na butli w kabinie jest niezręczne wiec postanowiłem kupić kuchenkę na naboje ,ale z możliwością wyjścia na butle .Butle kładę na dole kuchenkę na stoliku rozkładanym siedzeniu i nie musze trzymać rak w gurze .No jest wygoda po prostu. dokupiłem reduktor i waz bo naboje drogie aczkolwiek parę pasuje mieć. Większe dania naturalnie gotuje na pace w kabinie podgrzewam lub robię dania które nie wymagają długiego okresu czekania ( Jajecznica :D np. )
DSC00576.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: Kuchnia w kabinie busa

Post autor: Maciek » 2 sty 2014, o 18:53

Ja używam tylko kartuszy i w zupełności wystarczają. Butla to zawsze kolejna rzecz która zabiera sporo miejsca a kartusze wrzuci się do schowka w desce rozdzielczej, kuchenkę za fotel i po sprawie.
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Kuchnia w kabinie busa

Post autor: bambo » 2 sty 2014, o 19:12

Tak Maćku zgadzam się tylko ja dużo gotuje a w szczególności w weekendy ,ty z tego co pisałeś Śmigasz po PL i w weekendy jesteś w domu ,a reasumując koszt kartuszy a napełnianie butli to jest spora różnica a teraz nawet przy zakupie kartuszy to postawie dwa garnki jeden na butli a drugi na kuchence. Kuchenka tak jak napisałem -wygoda bo mała także na pewno za pacze się w parę kartuszy no i plus bo dostaniesz je wszędzie w całej Uni na praktycznie każdej stacji
Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: Kuchnia w kabinie busa

Post autor: Maciek » 2 sty 2014, o 19:29

bambo pisze:Tak Maćku zgadzam się tylko ja dużo gotuje a w szczególności w weekendy ,ty z tego co pisałeś Śmigasz po PL i w weekendy jesteś w domu ,a reasumując koszt kartuszy a napełnianie butli to jest spora różnica a teraz nawet przy zakupie kartuszy to postawie dwa garnki jeden na butli a drugi na kuchence. Kuchenka tak jak napisałem -wygoda bo mała także na pewno za pacze się w parę kartuszy no i plus bo dostaniesz je wszędzie w całej Uni na praktycznie każdej stacji
Nie jestem na weekendy w domu. Pracuję w normalnym trybie. Kartusz starcza mi na tydzień więc będąc 3 tygodnie w trasie kosztuje mnie to 13,50zł. Myślę że tragedii nie ma. Aczkolwiek gdybym jeździł dużym i miał bym miejsce pod łóżkiem to bym sobie taki zestaw jak Twój sprawił z cała pewnością.
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Kuchnia w kabinie busa

Post autor: bambo » 2 sty 2014, o 19:58

Maćku polemizując z tobą to tak kartusze - 14 zł na miesiąc zgadza się ,ale pod warunkiem ze nie gotuje się tyle bo z tego co piszą kartusz jeden na 90-120 minut ,mi wszystko mieści się w skrzyni ,a j/w jeżdżąc po PL wystarczyło by mi kuchenkę i kartusz bo obiady za 10 zl już kupisz u nas i cieple zjesz ,tak ? Wracając do meritum sprawy ,no to ja dużo jem i dużo gotuje wiec taki zestaw musze mieć jeszcze musze kupić podwójny palnik do butli ,w następnym miesiącu :)
3841791315.jpg
właśnie taki

Ps. Macku jak możesz podaj gdzie kupujesz kartusze oczywiście jeżeli przez Internet nie sklep w twoim mieście . Jak ze stronki to zapodaj bo nie widziałem takich tanich ,jak tanie i zamawia się karton to i za przesyłkę można zapłacić i się opłaca
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: Kuchnia w kabinie busa

Post autor: Maciek » 4 sty 2014, o 00:13

Nigdy jakoś nie byłem wielkim fanem obiadów. Wystarczy mi jakaś mała przekąska i można jechać dalej. Czasami właśnie jeżdżąc po kraju mogę sobie pozwolić na ten luksus i zjeść obiad gdzieś w knajpie, ale to na prawdę z rzadka. To wszystko przekłada się na zapotrzebowanie gazu. Patrząc po tych pysznościach ze zdjęć wyżej, nie trudno jest się domyślić, że lubisz gotować. A skoro lubisz gotować, to potrzebujesz butli z gazem i podwójnego palinka. Pewno gdybym również lubił gotować i jeździł non stop na UE to też bym pomyślał o butli.

A co do tych kartuszy, to kupuje je na allegro. Nie mam żadnego wybranego sklepu. Po prostu szukam najtańszych i już.
Life is a highway

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”