kij baseballowy

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
zdzichu290186
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:30 gru 2015, o 19:59
Uprawnienia:B
kij baseballowy

Post autor: zdzichu290186 » 4 sty 2016, o 15:54

Kokedzy,jak w temacie, czy ktos wozi w trasy. Czy jednak lepiej sobie darowac ??
Zaczynam przygode busiarza i zastanawia mnie kwestia obrony wlasnnej.
Wiem ze teleskop bylby lepszym rozwiązaniem,ale chcialbym uzyskac wasza opinie i zdanie.

Pozdro

Awatar użytkownika
Iglak
Użytkownik
Użytkownik
Posty:325
Rejestracja:11 lis 2014, o 19:50
Samochód:Superb
Firma:Własna
Uprawnienia:A, B
Lokalizacja:Łódź

Re: kij baseballowy

Post autor: Iglak » 4 sty 2016, o 16:21

Na UK jest uznawany jako bron tak samo jak paralizator. Wozilem teleskop..mniej miejsca zajmuje
Z każdym dniem rośnie liczba osób które mogą mnie pocałować w dupe!

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: kij baseballowy

Post autor: jarekvolvo » 6 sty 2016, o 15:10

Przedłużka do klucza do kół, legalne, praktyczne i bezpieczne. I nie staje się kolejnym dodatkowym przedmiotem w kabinie...
Zaś w wielu krajach - za przedmiot nawet trochę przypominający bejsa można zaliczyć totalne trzepanie samochodu... .
Nie widzę sensu by dawać misiakom dodatkowe preteksty do odwiedzin w aucie... .

Awatar użytkownika
TOMMIcox
Użytkownik
Użytkownik
Posty:50
Rejestracja:9 lip 2013, o 10:17
Samochód:Boxer
Uprawnienia:B,C+E
Lokalizacja:POMORSKIE(GS)

Re: kij baseballowy

Post autor: TOMMIcox » 10 sty 2016, o 22:29

Kolego, za takie ''zabawki'' to możesz mieć klopty i to niemałe.Wiec nie rozpoczynaj przygody w transporcie z kijami itp.Jak ktoś cie dopadnie to i tak nie zdążysz uzyc tego.No chyba,ze masz zamiar być tym atakującym, to wtedy tak. :lol: W Hiszpanii, za taki kijek dostaniesz 350eur i kijek skonfiskowany.wiec nie warto.

Awatar użytkownika
adamnd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:144
Rejestracja:26 wrz 2014, o 16:00
Uprawnienia:B, B+E, C, C+E, KW
Lokalizacja:Wrocław

Re: kij baseballowy

Post autor: adamnd » 11 sty 2016, o 13:31

Niestety, ale w Europie nie masz prawa do obrony.
Jak już zaatakują Cię ciapaki to najlepiej dać się pobić i zgwałcić ( przykład od niemca ) i nigdzie tego nie zgłaszać dla dobra poprawności politycznej bo "wolne" zachodnie media i tak o tym nie powiedzą.

Proponuję wozić narzędzie, które można użyć do obrony a nie koniecznie się z nią kojarzy.
Warto też mieć dobry gaz, ja kupiłem w militariach tz. policyjny.
Obrazek

Awatar użytkownika
NieWolny
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:18 mar 2016, o 12:54
Samochód:Fiat Ducato

Re: kij baseballowy

Post autor: NieWolny » 18 mar 2016, o 13:43

Adam jak gaz to tylko żelowy, do tego oczywiście teleskop. Jednakże i tak na nic Ci się to nie zda przy większej grupie agresorów.

Awatar użytkownika
poul76
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:30 mar 2016, o 12:05
Kontakt:

Re: kij baseballowy

Post autor: poul76 » 30 mar 2016, o 12:20

Ja wożę gaz i zawsze mam przy sobie, nie rozstaje się z nim. W samochodzie w zasięgu ręki duży klucz francuski.

Awatar użytkownika
piwko
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:5 lut 2016, o 20:59
Samochód:sprinter/TGL 12.220
Uprawnienia:A,B,C

Re: kij baseballowy

Post autor: piwko » 31 mar 2016, o 20:58

w uk można trafić do aresztu tak samo za śrubokręt w kabinie kumpla zamknęli za nożyk do tapet
w kabinie kierowcy nie ma prawa być srubokręt lub klucz francuski czy nożyk do tapet takie rzeczy muszą być na pace.

Pamiętajcie też o tym że przeciwnik może zabrać Wam kij, teleskop itp i role się odwrócą ;)

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: kij baseballowy

Post autor: orys » 31 mar 2016, o 21:38

piwko pisze:w uk można trafić do aresztu tak samo za śrubokręt w kabinie kumpla zamknęli za nożyk do tapet
Oj troszkę mi się w to nie chce wierzyć, nożyk to leży na desce rozdzielczej w co drugim vanie budowlańca wśród innych śmieci a śrubokrętów na pęczki w bocznych kieszeniach. Ja zawsze woziłem ze sobą scyzoryk, raz nawet wiozłem w kabinie miecz (rekwizyty do filmów)...

Podaj podstawę prawną jeśli możesz - bo mi się wydaje, że to akurat nie za nożyk go zamknęli jeśli już. Tak samo jak normalnemu człowiekowi nic nie zrobią za posiadanie noża na ulicy (kiedyś nawet do sądu próbowałem wziąć, bo miałem w plecaku - to były czasy kiedy jednocześnie robiłem za kierowcę i za tłumacza, i akurat zapomniałem wypakować z plecaka po trasie) - po prostu powiedzieli, żebym skoczył do auta i odłożył.

Ale jeśli ktoś kozakuje i jest agresywny, to wtedy mają już uzasadnione podejrzenie, że nie nosi tego narzedzia do krojenia kanapek czy tapet - i wtedy jest inna gadka.
Obrazek

Awatar użytkownika
lukasz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:10 kwie 2016, o 22:23
Uprawnienia:b

Re: kij baseballowy

Post autor: lukasz » 10 kwie 2016, o 23:14

w porcie jesto uznawane zw bron

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”