jakiego busa kupic

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
damian44441
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:15 gru 2015, o 16:24
jakiego busa kupic

Post autor: damian44441 » 15 gru 2015, o 16:38

Witam
Jak wyzej przymierzam sie do kupna busika ale nie wiem ci kupic, wczesniej z wiekszych aut mialem Vito 2,2cdi 2001r i Galaxy 1.9tdi 2004r. Chciałbym by bylo na 8 osob, w miare latwy demonaz tylnego rzedu siedzen by miec spora pake ( vito mialo nie tak latwy ale dawalem rade) i by na haku mialo najlepiej dmc2500 tak by raz na miesiac lub dwa wyskoczyc zagranice po jakies autko. Także busik do wszystkiego :) Wiem ze najlepszy bylby T4 jednak za przyzwoitego trzeba tez sporo zaplacic a rocznikowo mnie juz troche przeraża, T5 podobno bardzo awaryjny? Vito W639 zjada rdza i na haku 2000kg ? Może macie jakies propozycje? Mam na ten cel 40tys zł i niechciałbym raczej nic starego jak i duzego kloca ja sprinter czy LTek.

Awatar użytkownika
Laweciarz
Posty:145
Rejestracja:23 paź 2014, o 20:12
Samochód:Iveco Daily
Uprawnienia:B,B+E,

Re: jakiego busa kupic

Post autor: Laweciarz » 18 gru 2015, o 00:21

Fiata Scudo polecam lub jego braci Experta lub Partnera.
Laweciarz
Obrazek

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: jakiego busa kupic

Post autor: orys » 18 gru 2015, o 02:33

Laweciarz pisze:Fiata Scudo polecam lub jego braci Experta lub Partnera.
A w zyciu. Experta i Dispatche (tak to się nazywa na rynku brytyjskim) mieliśmy w naszej firmie. Kijem od miotły bym tego barachła więcej nie dotknął.

Dość powiedzieć - szef to sprzedał w cholerę i zamiast trzech gówien kupił vito, po czym dokupił drugie - i te dwa vita więcej kilometrów robiły, bo z tych trzech ciągle któryś lądował na warsztacie.

Żaden nie ujechał bez konieczności wymiany silnika albo skrzyni biegów więcej niż 72 000 mil...
Obrazek

Awatar użytkownika
damian44441
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:15 gru 2015, o 16:24

Re: jakiego busa kupic

Post autor: damian44441 » 19 gru 2015, o 01:02

A jaki roczniki vita mieliscie i jaki silnik?

Awatar użytkownika
jumper
Użytkownik
Użytkownik
Posty:51
Rejestracja:22 gru 2015, o 20:09
Samochód:Jumper
Firma:FHU
Uprawnienia:B

Re: jakiego busa kupic

Post autor: jumper » 22 gru 2015, o 20:39

Jak kupisz igłe od niemca co płakał jak sprzedawał,to raczej każdy bus będzie awaryjny.Kup to co ci się podoba i spełnia twoje oczekiwania. I nie słuchaj rad Dr.prof.hb Orysa ,bo niczym w życiu nie jeżdził,pracuje na czarno na stróżówce w londku lub pcimiu dolnym.(godziny w jakich pisze posty zdają się potwierdzać moje przypuszczenia)Znam ludzi co maja berlinga,scuda i sobie bardzo chwalą,bo spełniają ich założenia jakie mieli przy zakupie samochodu.
Generalnie jak dbasz tak masz.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: jakiego busa kupic

Post autor: orys » 22 gru 2015, o 22:32

Jumper: Front, to Ty? Wróciłeś jednak? Tęskniliśmy.... NOT.

damian44441 Myśmy mieli 113 CDI, rocznik 2014 oba, bardzo przyjemnego kopa to miało.

Natomiast jeśli chodzi o te trzy parchy Citroena i Peugeota które mieliśmy, to żadne z nich nie ujechało więcej niż bodajże 70 000 mil. W każdym z trzech egzemplarzy które mieliśmy padła skrzynia biegów wcześniej czy później (i raczej wątpię, żeby to była jakaś felerna seria, bo ten trzeci był o rok młodszy od dwóch pozostałych i nie był, jak one, ze znaczkiem Citroena tylko z Peugeotem).

Od ok 150 000 mil brało olej aż furczało. Jednego auta szef się pozbył przy ok. 160 000 mil, bo więcej stało w serwisie niż jeździło. Drugie poszło w okolicach 180 000 mil jak mu się w trakcie jazdy silnik rozsypał tak, że maska od środka była powgniatana na zewnątrz tak jak, wióry z niego leciały.

Ten najnowszy wyjeździł u nas do 220 000 mil, przy czym robiłem nim jeden z ostatnich kursów i na trasę Glasgow - Bruksela i z powrotem wziąłem ze sobą pięcio litrową bańkę oleju na dolewki i mi nie wystarczyła.

Prawda, auta w tej mojej firmie nie są serwisowane zbyt starannie, że tak to dyplomatycznie ujmę, jednak tak samo rabunkowo eksploatowane były mercedesy i bez problemu robiły znacznie większe przebiegi (ostatni raz kiedy jeździłem jednym z naszych Vito to miał ponad 360 000 mil na przebiegu i jeździł jak nowy, z wyjątkiem wyświetlania awarii ESP i tego, że jest opóźniony na przegląd o 11 000 mil). Auto w tym wieku wyglądało jak wrak (całe poobijane) ale (poza tymi miejscami gdzie ktoś nim przywalił) nie rdzewiało i jeździło naprawdę jak nowe.

Na plus francuzom trzeba zaliczyć bardzo sympatyczne zużycie paliwa.

Więc wybierzesz oczywiście jak będziesz chciał, mówią ludzie, że "jak dbasz, tak masz" i pewnie jakbyś dbał i chuchał, to by Ci te francuzy też dobrze mogły posłużyć. Ale jednak wydaje mi się, że szanse są duże na to, że nawet z chuchaniem będą z nimi problemy. Gdzieś kiedyś słyszałem, że ten silnik 2.0 pozostawia wiele do życzenia.

Co do mnie prywatnie: kolega ma rację w pewnym sensie, albowiem od września już praktycznie nie jeżdżę na busach - przez trzy miesiące w zaprzyjaźnionej firmie jeździłem 18 tonówką a teraz utrzymuję się głównie z pisania, dorywczo jeżdżac albo ciężarówkami dla agencji, albo busikiem w zaprzyjaźnionej firmie. Więc że za kółkiem spędzam średnio dwa-trzy dni w tygodniu, dużo siedzę po nocach, bo mi się wtedy najlepiej pracuje.

Ot, i cała tajemnica moich dziwnych pór zaglądania na to forum :)

A tu fotka "mojego" vito, zeszłej zimy na Mazurach, żeby nie było:


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
damian44441
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:15 gru 2015, o 16:24

Re: jakiego busa kupic

Post autor: damian44441 » 22 gru 2015, o 22:39

Takze ogolnie nic sie nie zmienilo dalej mercedes to najlepsze opcja byle jak najmniejszy przebieg, najlepiej serwisowany w ASO jedynie rdza, ale wole zrobic troche rdzy w domu niz stac na autostradzie :)

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: jakiego busa kupic

Post autor: orys » 23 gru 2015, o 04:06

Z Mercedesem jednak nie jest też tak różowo. Cała firma Sprinterami stała (te małe wypierdki to tylko taki dodatek był) i ciągle się działy jakieś jaja z elektroniką. Jak nie DPF to cośtam, jak nie cośtam, to kontrola trakcji dostawała fioła...

Ale generalnie upierdliwe to było, ale przez 5 lat w tej firmie tylko dwa razy mi się zdarzyło, ze mnie skądś ściągali (w tym raz jak urwał mi się w czasie jazdy wał napędowy w Sprinterze o przebiegu blisko pół miliona mil :-) )

Jednak z aut, z ktorymi miałem do czynienia w tej firmie to najbardziej nie do zdarcia było Iveco, które dostaliśmy "w spadku" po jakiejś innej firmie i miało zostać u nas "aż się popsuje". No i się draństwo nie chciało popsuć. Okna się same otwierały w czasie jazdy, odpadała gałka od skrzyni biegów, wszystko trzeszczało, brzęczało i telepało się, a pospuć się draństwo nie chciało za ch...

W 2013 poszło na sprzedaż i kupił je facet latający z Anglii na Bałkany i z tego co wiem, dalej u niego jeździ:
Obrazek

No ale jednak lepiej się jeździło Sprinterem który nawet mając problemy z elektroniką wciąż się zachowywał jak w miarę nowe auto, niż tym telepiącym się gruchotem, powiedzmy to sobie szczerze :)
Obrazek

Awatar użytkownika
jumper
Użytkownik
Użytkownik
Posty:51
Rejestracja:22 gru 2015, o 20:09
Samochód:Jumper
Firma:FHU
Uprawnienia:B

Re: jakiego busa kupic

Post autor: jumper » 23 gru 2015, o 10:39

Jumper: Front, to Ty? Wróciłeś jednak? Tęskniliśmy.... NOT.

Upss... pomyłeczka panie !!!

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: jakiego busa kupic

Post autor: STI » 23 gru 2015, o 13:58

Szyby same opadały,gałka w czasie jazdy odpadała...i tak pewnie coś jeszcze,ale się qrwa nie psuło :lol:
Stare przysłowie mówi: nowe może się zepsuć a stare musi...moim skromnym zdaniem nowego unikać jak ognia peżotów i citrołenów :D bo serwis i assistance mają gorszy niż polmozbyt za komuny, a używka...chyba każda ale zadbana z pewnego źródła.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”