Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TadomeKaariZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:8 sty 2018, o 23:37
Samochód:Opel Astra H
Uprawnienia:B
Re: Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Post autor: TadomeKaariZ » 21 sty 2018, o 11:22

Imię: Łukasz
Wiek: 22
Miejsce zamieszkania: Okolice Krakowa
Posiadane uprawnienia: B
Coś o sobie: Interesuje się sportem i motoryzacją. Jestem studentem Transportu i Zarządzania. W między czasie pracuje na magazynie Biedronki :)
Konto na forum postanowiłem założyć z tego powodu, gdyż od jakiegoś czasu zaczęły mnie interesować busy, lecz bardziej mnie ciągnie do przewozu osób, niż ładunków, a nóz widelec kiedyś się uda ;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Post autor: Dychu » 21 sty 2018, o 11:38

Witaj Łukaszu,
Jak Cię ciągnie do busów, to rób w życiu to na co masz ochotę i to co Ci sprawia przyjemność :-). Ja osobiście nie mógłbym wozić ludzików bo mam słabe nerwy :-) a przewożony towar nigdy nie marudzi i nie woła co chwilkę siku :-). Czy się uda ? , jeśli tylko chcesz, to ruszysz na busikach bo to żadna filozofia. Baw się dobrze na forum i wszystkiego dobrego Łukaszu.

Pozdrawiam,
Andrzej

Awatar użytkownika
TadomeKaariZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:8 sty 2018, o 23:37
Samochód:Opel Astra H
Uprawnienia:B

Re: Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Post autor: TadomeKaariZ » 21 sty 2018, o 12:20

Dychu pisze:Witaj Łukaszu,
Jak Cię ciągnie do busów, to rób w życiu to na co masz ochotę i to co Ci sprawia przyjemność :-). Ja osobiście nie mógłbym wozić ludzików bo mam słabe nerwy :-) a przewożony towar nigdy nie marudzi i nie woła co chwilkę siku :-). Czy się uda ? , jeśli tylko chcesz, to ruszysz na busikach bo to żadna filozofia. Baw się dobrze na forum i wszystkiego dobrego Łukaszu.

Pozdrawiam,
Andrzej

Co do transportu towarów, to przeraża mnie ten fakt o systemach chociażby 3/1- Trzy tygodnie poza domem, tydzień w domu. Troszkę dla jest to smutne, że w ciągu roku mało będzie się miało czasu dla rodziny i najbliższych. A co do przewozu osób, sprawa wygląda inaczej, gdyż przynajmniej można sobie z kimś porozmawiać w przeciwieństwie do przewozu towarów, kiedy to jedziesz sam i nie masz się do kogo odezwać nie wspominając o CB Radiu. Jakby nie patrzeć będąc kierowcą busa do przewozu ludzi, więcej jesteś w domu niż w przypadku z towarami, tak mi się zdaje po zebraniu wniosków z internetu :)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Post autor: Dychu » 21 sty 2018, o 13:04

Mam kilkoro dzieci więc uwierz mi, wiem o czym piszesz :-). Natomiast ja osobiście, kocham swoją pracę i np. po Polsce jeździć nawet za 20.000 zł miesięcznie, nie chcę bo chcę właśnie tego 4/1 lub dłużej po Europie :-). Tą pracę trzeba kochać, jeśli tego nie czujesz, to nie jest dla Ciebie a to kiedyś może zrozumiesz :-). Wnioski z internetu to marketing a ja piszę o tej pracy, naszej pasji i faktach a nie mitach :-).

Awatar użytkownika
prof-os
Użytkownik
Użytkownik
Posty:34
Rejestracja:28 sty 2018, o 11:04
Uprawnienia:B

Re: Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Post autor: prof-os » 28 sty 2018, o 11:15

Witam serdecznie. Do tej pory jeździłem 7 metrowym kamperem. Przyszedł jednak(mam nadzieje) czas by przesiąść się zawodowo na busa. Mogę mieć z tym problemy ze względu na wiek, ale trzeba spróbować. Jeszcze raz witam.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Post autor: Dychu » 28 sty 2018, o 17:31

prof-os pisze:Witam serdecznie. Do tej pory jeździłem 7 metrowym kamperem. Przyszedł jednak(mam nadzieje) czas by przesiąść się zawodowo na busa. Mogę mieć z tym problemy ze względu na wiek, ale trzeba spróbować. Jeszcze raz witam.
Witaj kolego,
Możesz rozwinąć temat, co znaczy ze względu na wiek bo już wiele w EU widziałem i pewnie mnie nie zaskoczysz :-).
Gdybym mógł Ci w czymś pomóc, pisz do mnie na PW, pomogę.

Pozdrawiam,
Andrzej

Awatar użytkownika
DucatoKuba
Posty:42
Rejestracja:25 sty 2018, o 16:47
Samochód:Fiat Ducato
Firma:TSCC
Uprawnienia:A,b,c,c+e,t
Lokalizacja:PL

Re: Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Post autor: DucatoKuba » 28 sty 2018, o 20:14

Witam Wszystkich i z góry dziękuję Wam za wszystkie bardzo cenne informacje na temat branży.
Mam 15 lat doświadczenia ale za oceanem na amerykańskim kontynencie. Teraz planuję ekspansje na Europe.
Kocham jazdę i to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Obecnie okupuję tereny Radom-Warszawa a gdzie osiądę na stałe to jeszcze nie wiadomo.
Planuję zacząć od Ducato z 2,3 180KM. Będę na bieżąco z Wami w kontakcie.
Już się nie mogę doczekać kiedy start.

Awatar użytkownika
oaza
Posty:1
Rejestracja:28 sty 2018, o 21:59
Uprawnienia:B,C

Re: Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Post autor: oaza » 28 sty 2018, o 22:48

Witam Serdecznie,
Mam 25 lat, prawo jazdy kat B posiadam od 7 lat, kat C od 3. Obecnie poszukuje pracy własnie jako kierowca kat B czy to krajówka czy międzynarodówka, dla mnie bez znaczenia. Doświadczenie jako kierowca busa posiadam jako kierowca OSP, gdzie to nabyłem uprawnienia na na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub pojazdem przewożącym wartości pieniężne. Jestem w trakcie kursu ADR. Mam nadzieje że dzięki forum uda mi się znaleźć pracę, albo przynajmniej dowiem się jak jej skuteczniej szukać bo na razie kiepsko mi to idzie. Mieszkam w woj. podkarpackim okolice Rzeszowa.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Post autor: Dychu » 29 sty 2018, o 08:08

oaza pisze:Witam Serdecznie,
Mam 25 lat, prawo jazdy kat B posiadam od 7 lat, kat C od 3. Obecnie poszukuje pracy własnie jako kierowca kat B czy to krajówka czy międzynarodówka, dla mnie bez znaczenia. Doświadczenie jako kierowca busa posiadam jako kierowca OSP, gdzie to nabyłem uprawnienia na na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub pojazdem przewożącym wartości pieniężne. Jestem w trakcie kursu ADR. Mam nadzieje że dzięki forum uda mi się znaleźć pracę, albo przynajmniej dowiem się jak jej skuteczniej szukać bo na razie kiepsko mi to idzie. Mieszkam w woj. podkarpackim okolice Rzeszowa.
pozdrawiam
Witaj kolego,
Nie stresuj się, pracy jest masa na międzynarodówce tylko musisz spokojnie wyłapać te sensowniejsze oferty a odrzucać śmieci typu 170 zł dniówka i różne obwarowania. Zostaw namiar na siebie na PW, może uda mi się pomóc, jeździłem dla firmy w Łańcucie a więc Twoja okolica :-).

Pozdrawiam,
Andrzej

Awatar użytkownika
adasqo
Posty:3
Rejestracja:26 sty 2018, o 19:45

Re: Nowy użytkowniku, przywitaj się z nami !

Post autor: adasqo » 29 sty 2018, o 12:01

Witam, jestem Adam mam 50 lat i bardzo lubię jazdę samochodem zawsze chciałem zostać kierowcą jednak nigdy na to nie było sposobności, bo to dom, żona, dzieci, rodzina. Teraz na starość chciałem to urzeczywistnić i zostać kierowcą busa, jednak w przeciwieństwie do mnie wszyscy twierdzą, że już na to za późno. A wy szanowni forumowicze co o tym myślicie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”