jak odzyskać pieniądze za mandat od kierowcy?

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
mikii1414
Użytkownik
Użytkownik
Posty:20
Rejestracja:13 gru 2014, o 17:11
Samochód:boxer
Firma:transportowa
Uprawnienia:a,b,c+e
jak odzyskać pieniądze za mandat od kierowcy?

Post autor: mikii1414 » 6 paź 2015, o 13:56

witam.
mój kierowca dostał mandat we francji za brak CMR
a dokładniej wysłał mi je pocztą i zapomniał ostatnią czarną kopie sobie zostawić pomimo tego że przed samym wejściem na poczte jeszcze mu to mówiłem.
mandat wyszedł dokładnie 910 euro.
oczywiście ja to musiałem pokryć a kierowca praktycznie odrazu po tym mandacie się zwolnił żeby nie zostać obciążonym.
mandat jest wypisany na kierowce.
czy da się od niego jakoś te pieniądze odzyskać?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: jak odzyskać pieniądze za mandat od kierowcy?

Post autor: Wolf » 16 paź 2015, o 18:16

SĄD, pod warunkiem że masz w formie pisemnej w/w informacje, jeśli nie to będzie mega ciężko

Awatar użytkownika
Iglak
Użytkownik
Użytkownik
Posty:325
Rejestracja:11 lis 2014, o 19:50
Samochód:Superb
Firma:Własna
Uprawnienia:A, B
Lokalizacja:Łódź

Re: jak odzyskać pieniądze za mandat od kierowcy?

Post autor: Iglak » 16 paź 2015, o 18:24

Powiedzialbym ze nie odzyskasz wogole pieniazkow
Z każdym dniem rośnie liczba osób które mogą mnie pocałować w dupe!

Awatar użytkownika
wiatr w plecy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:57
Rejestracja:22 lis 2014, o 00:45
Samochód:Master
Uprawnienia:a,b.c.t

Re: jak odzyskać pieniądze za mandat od kierowcy?

Post autor: wiatr w plecy » 29 paź 2015, o 09:40

..tak .. tak najlepiej obciążyć kierowce kazałeś wysłać to teraz masz skutki tego..chciało się szybciej pieniążki odebrać..za zlecenie.. co kierowca jest winien każdy ma prawo pomylić się..a może jesteś aż tak w porządku że to specjalnie zrobił zastanów się.. trochę odpowiedzialności weź na siebie a nie zwalać na kierowce ..co dobre to szef a co złe to kierowca takie masz podejście..

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: jak odzyskać pieniądze za mandat od kierowcy?

Post autor: Wolf » 29 paź 2015, o 10:47

wiatr w plecy pisze:..tak .. tak najlepiej obciążyć kierowce kazałeś wysłać to teraz masz skutki tego..chciało się szybciej pieniążki odebrać..za zlecenie.. co kierowca jest winien każdy ma prawo pomylić się..a może jesteś aż tak w porządku że to specjalnie zrobił zastanów się.. trochę odpowiedzialności weź na siebie a nie zwalać na kierowce ..co dobre to szef a co złe to kierowca takie masz podejście..
Przeczytaj najpierw post źródłowy a później szukaj dziury w całym, znaleźć dobrego kierowce to sztuka i nielada wyczyn, reszta to za przeproszeniem tempoza i klapki z $$$ na oczach, nic ich nie obchodzi poza $$$, nie istotne że nie wyrabiają na załadunki, rozładunki, niszczą auta i wyposażenie nawet ku.wa nie potrafią poprosić o podpisy na załączonych dokumentach, rachunki za telefon kosmos ogólnie wszystko w du.ie, pierwszy gest po zjeździe do bazy to wyciągnięta ręka po kasę i ciągle pretensje.

Zastanów się kolego kogo bronisz i po czyjej stronie jesteś, na parkingu w weekend nie raz widziałem popisy, zachowanie i teksty sms wysyłane do szefa bo na % brakuje.

Awatar użytkownika
Kuba70
Użytkownik
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:9 paź 2015, o 09:12
Samochód:Renault Master 8ep
Firma:.....
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Okolice Trójmiasta

Re: jak odzyskać pieniądze za mandat od kierowcy?

Post autor: Kuba70 » 29 paź 2015, o 11:00

wg mnie to troche dziwne:
brak cmr-ki i tylko mandat ?
przecież jazda bez dokumentów przewozowych to przemyt , a Francuzi się nie pierniczą , mam kilku znajomych , którzy za mniejsze przewinienia ( brak samej pieczątki na liście , czy nieczytelna treść w rubryce ) siedzieli na francuskim dołku...
miałem już kontrole , gdy jechałem na pusto i nikt nie wymagał ode mnie starych cmr-ek ( we Francji )
ale oczywiście mógł trafić na Gamonia w Kepi...

Awatar użytkownika
TOMMIcox
Użytkownik
Użytkownik
Posty:50
Rejestracja:9 lip 2013, o 10:17
Samochód:Boxer
Uprawnienia:B,C+E
Lokalizacja:POMORSKIE(GS)

Re: jak odzyskać pieniądze za mandat od kierowcy?

Post autor: TOMMIcox » 29 lis 2015, o 14:29

Dziwne to.jesli jechal bez ladunku to jaka cmr?od kiedy potrzebne sa cmr-ki na przejazd bez ladunku?ktos tu kreci albo szofer albo szef.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: jak odzyskać pieniądze za mandat od kierowcy?

Post autor: Wolf » 30 lis 2015, o 08:48

mikii1414 pisze:witam.
mój kierowca dostał mandat we francji za brak CMR
a dokładniej wysłał mi je pocztą i zapomniał ostatnią czarną kopie sobie zostawić pomimo tego że przed samym wejściem na poczte jeszcze mu to mówiłem.
mandat wyszedł dokładnie 910 euro.
oczywiście ja to musiałem pokryć a kierowca praktycznie odrazu po tym mandacie się zwolnił żeby nie zostać obciążonym.
mandat jest wypisany na kierowce.
czy da się od niego jakoś te pieniądze odzyskać?
W którym momencie tego tekstu jest adnotacja z której wynika że jechał z ładunkiem lub bez ? Ja takiej nie widzę, najprawdopodobniej kierowca nie miał jak udowodnić skad się znalazł we Franci i oberwał za kabotaż, wg mnie stosunkowo niski mandat zazwyczaj słyszałem o kwotach 1500e, a za niekompletnie wypełniona cmr lub list przewozowy dają po 750e

Awatar użytkownika
TOMMIcox
Użytkownik
Użytkownik
Posty:50
Rejestracja:9 lip 2013, o 10:17
Samochód:Boxer
Uprawnienia:B,C+E
Lokalizacja:POMORSKIE(GS)

Re: jak odzyskać pieniądze za mandat od kierowcy?

Post autor: TOMMIcox » 2 gru 2015, o 11:19

O matko.co za bzdury tu czytam.kierowca nie potrafil udowodnic jak sie znalazl we francji heh.to cmr potrzebne by udowodnic skad tam sie wzial?Proste:jechal z ladunkiem powinien miec dokument na przewoz.jechal bez ladunku,niepotrzebne zadne dokumenty przewozowe.czy to ciężko zajarzyc?

Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29

Re: jak odzyskać pieniądze za mandat od kierowcy?

Post autor: Vantastic » 15 sty 2016, o 12:44

A nie jest tak jak w Polsce że trzeba wysłać im ten mandat z powrotem z danymi kierowcy? On jechał i on zrobił wykroczenie więc to chyba jego powinni ścigać a nie firmę? W UK jest takie prawo że np. za mandaty parkingowe itp jest obciążana firma na którą jest zarejestrowane auto, chyba że w umowie o pracę jest klauzula że kierowca pokrywa mandaty.
Nie jeździj szybciej niż Twój Anioł Stróż może latać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”