jak odzyskać pieniądze za mandat od kierowcy?

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C
Re: jak odzyskać pieniądze za mandat od kierowcy?

Post autor: STI » 16 sty 2016, o 16:05

Znowu "chyba"...miszcz transporu ;-)

Awatar użytkownika
NieWolny
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:18 mar 2016, o 12:54
Samochód:Fiat Ducato

Re: jak odzyskać pieniądze za mandat od kierowcy?

Post autor: NieWolny » 18 mar 2016, o 13:26

Jedynie pozostaje droga sądowa z powództwa cywilnego, pod warunkiem, iż kwestia mandatów została unormowana w umowie.

Awatar użytkownika
raptownywaldek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:25
Rejestracja:31 lip 2013, o 18:06
Samochód:Renault

Re: jak odzyskać pieniądze za mandat od kierowcy?

Post autor: raptownywaldek » 24 mar 2016, o 20:06

moze warto zainwestowac psiewozniku z bozej laski w skaner.Kiero wysyla skany CMRi po problemie.Po powrocie dowozi kopie a raz w tyg poczta wysyla oryginaly.

Awatar użytkownika
Kango
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:28 mar 2016, o 14:24

Re: jak odzyskać pieniądze za mandat od kierowcy?

Post autor: Kango » 28 mar 2016, o 14:45

Jeżeli nie można się dogadać to faktycznie zostanie tylko sąd

Awatar użytkownika
poul76
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:30 mar 2016, o 12:05
Kontakt:

Re: jak odzyskać pieniądze za mandat od kierowcy?

Post autor: poul76 » 30 mar 2016, o 12:16

Hmm tez uważam, że pracownik nie może być ścigany za to. Autorze czy czegoś się dowiedziałeś w tej sprawie?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: jak odzyskać pieniądze za mandat od kierowcy?

Post autor: Wolf » 15 kwie 2016, o 18:02

poul76 pisze:Hmm tez uważam, że pracownik nie może być ścigany za to. Autorze czy czegoś się dowiedziałeś w tej sprawie?
Niby dla czego, czy osoba prowadząca działalność gospodarcza to sponsor dla debili ? Skoro nie wykonał polecenia służbowego gdzie wyraźnie miał powiedziane że ma zostawić w aucie po jednej kopii cmr, to już jego problem.

Przy takim podejściu do tematu to zaraz kierowca będzie żądał pokrycia mandatu za przekroczenie prędkości albo za picie na weekendzie. czasami jak słucham wywodów i kozaczenia busiarzy na parkingach to miał bym ochotę wziąć bejsbola i przywalić w łeb na odmulenie, w stadzie małp jak kozacy a jak zostanie taki po weekendzie i słyszę obok jak posłusznie i grzecznie przez telefon rozmawia z szefostwem to po prostu ręce opadają.

Oczywiście jest masa wyjątków od sytuacji, zaobserwowałem regułę że do momentu kiedy są max 5 osób jest ok, zero ściemy normalna atmosfera, natomiast zjedzie się 10 to już zaczyna się małpowanie, a po wypiciu % zaczyna się ile to autostopowiczek nie zaliczył, jak to szef go błaga żeby w pracy został, ile niby to on nie zarabia.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: jak odzyskać pieniądze za mandat od kierowcy?

Post autor: Wolf » 15 kwie 2016, o 18:31

olcia29 pisze:Nie dość że człowiek dyma jak wół, to jeszcze właścicielowi szkoda paru groszy za mandat! Ale w SMS treść, dasz rade dojechać jeszcze tu i tu, tylko szybko bo zamykają za 1-2h..
Oczywiście masz rację, w sytuacji kiedy goni się kierowcę na załadunek lub rozładunek i ten oberwie "promocje" to frajerstwem jest jej nie pokryć, natomiast w sytuacji kiedy kierowca ma czas operacyjny 24h na przejechanie 500km i dostaje niespodziankę to niby z jakiego powodu ma go pokrywać pracodawca ?

Awatar użytkownika
MARIOO411
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:1 sie 2016, o 13:26
Uprawnienia:B+E,C+E
Lokalizacja:Włocławek

Re: jak odzyskać pieniądze za mandat od kierowcy?

Post autor: MARIOO411 » 4 sie 2016, o 16:01

DOPIERO MAM BYĆ BUSIARZEM-myślę że będę już za pare dni.Popieram Wolfa w całości bo sam mam biznes od 30 lat i jak słysze że mam dobrze to mnie trafia. Ta dobroć to właśnie wychodzi bo muszę zacząć jeżdzić u kogoś żeby jakoś te 10 lat do emerytury przeżyć ( bo z biznesu nie dało radę odłożyć ). A swoją drogą to nie rozumię dlaczego szukacie z doświadczeniem -ba ja zawsze wolałem pracownika po zawodówce i przyłuczyć ,a nie z branży. Myślę że jak wkońcu zachaczę na busa to nie będzie ze mną takich problemów -bo już teraz to się dba jak o swoje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”