Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Homer.
Użytkownik
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:13 lut 2015, o 21:02
Samochód:ducato
Firma:brak
Uprawnienia:b
Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: Homer. » 13 lut 2015, o 22:37

Witam wszystkich chciałbym założyć nowy wątek, będę rzeźbił nowy projekt czyli przerobienie samochodu ciężarowego (blaszaka) na osobowy, chciałbym się podzielić z wami tymi wiadomościami z postępu prac nad tym chyba dość wybitnym projektem , nie ukrywam ze liczę na dobre rady z waszej strony. Z góry przepraszam was jeśli nie zawsze skorzystam z waszych rad, ale jestem z charakteru uparty i mimo to że już sobie wyobrażam co jak będzie wyglądać wolę abyście w pewnym sensie czuwali nad mną ,jak by nie było jestem tylko człowiekiem któremu zdarza się popełniać błędy. Nie będzie łatwo bo: to co będzie do zrobienia musi mi się podobać ,jako tako musi się prezentować , być dobrej jakości czy też na przyzwoitym poziomie jestem w miarę dokładny. Projekt będzie dotyczył samochodu Fiat Ducato Maxi bodajże H2 L4 rok 2010r silnik 3.0 moc 160KM kolor czerwony wyposarzenie (słabe) brak nawet klimy , dobre że ma chociaż tempomat, tak czy tak to wszystko ma się zmienić , auto ma być 9-osobowe z łóżkiem dla kierowcy a być może nawet z dwoma łóżkami auto ma być fajne, wygodne, i bojowo wyglądać. Przyznam że do projektu przygotowywałem się już od jakiegoś czasu, zakupując różne rzeczy które będą mi potrzebne, będę starał się udokumentować moją pracę umieszczając fotki na bieżąco , liczę że będziecie mnie w wolnym, czasie dopingować , i wyrażać swoje sugestie i porady ,jeśli nie uznam temat za mało interesujący ,przerwę go i zwinę żagle.... co myślicie ? dam rady :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: FRONT242 » 13 lut 2015, o 22:58

Czekamy na zdjecia :D
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
dawid781
Posty:145
Rejestracja:24 sie 2014, o 22:10
Samochód:Citroen Jumper
Uprawnienia:B
Lokalizacja:RLE

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: dawid781 » 13 lut 2015, o 23:05

Ciekawa inicjatywa ;)
Życzę uporu w dążeniu do celu i również z niecierpliwością czekam na fotki z prac :D
Obrazek

Dogodzić wszystkim się nie da ale wszystkich wkurw...ć to już żaden problem.

Awatar użytkownika
Homer.
Użytkownik
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:13 lut 2015, o 21:02
Samochód:ducato
Firma:brak
Uprawnienia:b

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: Homer. » 13 lut 2015, o 23:41

kilka fotek spróbuję wrzucić dla próby, bo nie wiem czy są jakieś ograniczenia czy jak, to co widać o ile widać to moja tak zwana (podstawa , baza) po cichu liczę zakończyć projekt za jakieś 6 miesięcy ? licząc pracę w dni robocze ,a szczerze, to nie wiem nawet w którą stronę teraz przesadziłem mówiąc o tych 6-miechach???
(((chyba są ograniczenia bo weszło 5-fotek ktoś się o co w tym chodzi)))
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dawid781
Posty:145
Rejestracja:24 sie 2014, o 22:10
Samochód:Citroen Jumper
Uprawnienia:B
Lokalizacja:RLE

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: dawid781 » 14 lut 2015, o 00:01

Jakie są planowane koszty tego przedsięwzięcia ?
Obrazek

Dogodzić wszystkim się nie da ale wszystkich wkurw...ć to już żaden problem.

Awatar użytkownika
Homer.
Użytkownik
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:13 lut 2015, o 21:02
Samochód:ducato
Firma:brak
Uprawnienia:b

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: Homer. » 14 lut 2015, o 00:49

koszty oj..... wysokie, ale są banki od tego ,wiadomo że bez kredytu się nie obejdzie bo zanim tyle zaoszczędzę to braknie mi życia .....podejrzewam tyle ile wartość auta ,ale wychodzę z założenia że takiego auta i tak nie można kupić , bo owszem są wersje Panorama ,ale nie w wersji H4 L2 więc o łóżku lub nawet dwóch można zapomnieć a i bagażnik jest potrzebny ? , do tego Filt PDF którego nie jestem zwolennikiem w nowych autach ,wspomnę tylko że zanim zapadła decyzja o Ducato to najpierw takowe sobie wypożyczyłem na jeden dzień aby się przekonać jakie to auto ,miało one 180KM i muszę powiedzieć że moja 160-ka bez PDF jest dużo lepsza ,różnica naprawdę spora pod każdym względem ? tak czy tak : przykładowo auto koszt 40tyś + drugie tyle na przeróbkę ,mamy 80tysiaków , gdyby nawet można było kupić wersję osobową w Maxie to z pewnością kosztowała by 150-200tyś ale fakt !! ze nówka a moje jest 4-letnie ,no idzie 5lat ,wiem również że są firmy które się specjalizują się w takich zabudowach ale koszty są ogromne , wiadomo każdy chce zarobić ....

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: FRONT242 » 14 lut 2015, o 11:57

No ale to ma byc fura-kamper-uzytkowa do wypoczynku na kampingach np.: nad jeziorem czy poprostu " osobowy-bus" z kula DISCO , 2 domowe fotele pikowane XXL , TV LCD 40 cali i akwarium w srodku :lol: do bujania sie po miescie ze swinka ? bo wtedy zalozenia modyfikacji beda zupelnie inne . Konkretnie " pod co " to robisz ? bo pole do popisu masz duze . Ja gdybym robil taki projekt to bym wstawil jakies szby w dachu i pewnie jakies szyby z boku fury , bo inaczej to sie zrobi ciemna pakamera / objazdowe sado-maso :D No oczywiscie nie tyle szyb co w autobusie .... ale kilka na pewno , ladnie przyciemnianych .

Narazie to sie nadaje na objazdowa mini-kręgielnie bo fura dosc dluga .... wylozyc podloge panelami z castoramy , z tylu do drzwi przyczepic puszke po piwe na dwu-zlotowki za 1 rzut i mozesz zarabiac na przyszly projekt ;)
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Homer.
Użytkownik
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:13 lut 2015, o 21:02
Samochód:ducato
Firma:brak
Uprawnienia:b

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: Homer. » 14 lut 2015, o 14:44

Gościu jesteś zajebisty dawno tyle się nie posmiałem , malo nie popusciłem w gacie - pisze tylko na szybciora bo mam przerwę jestem w trasie do Niemiec wieczorem cos więcej napisze pozdrawiam

Awatar użytkownika
Homer.
Użytkownik
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:13 lut 2015, o 21:02
Samochód:ducato
Firma:brak
Uprawnienia:b

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: Homer. » 14 lut 2015, o 20:02

No ok - muszę przyznać ze mnie rozwaliłeś ale i zarazem prawie wszystko wyciągłeś mi z gardła? no bo tak to będzie taki bus ala camper i na wyjazd w plener z rodzinka i na wyjazd na narty,zawieść park ludźmi od czasu do czasu do Niemiec lub zwieść gości z wesela do chaty nic nie zaszkodzi jak będzie wszechstronny. Kula disco może nie ale ciepło bo cos kolorowego się znajdzie

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: FRONT242 » 14 lut 2015, o 23:50

Homer. pisze: to będzie taki bus ala camper i na wyjazd w plener z rodzinka i na wyjazd na narty,zawieść park ludźmi od czasu do czasu do Niemiec lub zwieść gości z wesela do chaty nic nie zaszkodzi jak będzie wszechstronny.
No to od razu niech tez robi za GRUSZKE do przewozu mieszanki betonowej , woz bojowy piechoty , karetke pogotowia , straz pozarna , rozrzutnik obornika, amfibie i wehikul czasu :D

Szczerze mowiac kolego to ci bedzie ciezko pogodzic wszystko ze wszystkim , bo co sie nadaje np. na wesela to nie koniecznie sie bedzie nadawac na kamping z rodzina .... jak i zarazem bus do przewozu ludzi do niemiec ... . Tak jak to w zyciu bywa ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego . Wydaje mi sie ze planujesz za bardzo MULTI zadaniowe wyposarzenie .

Ja robilem modyfikacje w moim sprinterze z kontenerem ( sypialka w busie - http://busiarze.com.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=870 ) , zalozenia mialem konkretne i proste :
- ma byc wygodnie i bezpiecznie
- ma byc tanio , schludnie , praktycznie ( nie na pokaz bo to fura robocza ) jak sie komus nie podoba to niech wypierdala ;)
Na calosc wydalem okolo 1000 zlotych , nie potrzebowalem jakichs pikowanych scian i sufitow , lampek burdelowek , neonow podswietlanych z napisem TADEUSZ czy CZESLAW , disco polowych proporczykow ...... bo to nie moja klima . Jak ktos lubi to gitara , nie moja brocha w sumie ... Gdybym sie bawil w taki projekt o ktorym piszesz to by byly inne pomysly inne wykonczenie i inna kasa ..... bo taki KONKRETNY projekt to 40 000 zlotych peknie " ino smiech " .

Warto poszperac w googlach bo jest sporo zdjec busow przerobionych na kampery i inne chvju-muju-dzikie-weze . Warto podpatrzec i uzyc niektore pomysly .
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”