Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
11rs11
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:5 kwie 2015, o 14:02
Samochód:VW T5
Firma:Wlasna
Uprawnienia:A,B, B+E
Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: 11rs11 » 4 gru 2015, o 17:08

Super, bombowy projekt, mozesz spokojnie otwierac firme tuningowa dla busow. Gratulacje za pomysly i cierpliwosc podczas prac.

Awatar użytkownika
Homer.
Użytkownik
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:13 lut 2015, o 21:02
Samochód:ducato
Firma:brak
Uprawnienia:b

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: Homer. » 4 gru 2015, o 21:39

Jeśli chodzi o ten wkład finansowy kolego wnętrza, (powiem w miarę dokładnie bo czego tu się bać skoro nic nie ukradłem )nie powiem ci dokładnie bo wszystko zależy od tego ile sam potrafisz zrobić ,bo to czego nie potrafisz wykonać (robocizna ,przeróbki ,itp. ) musisz komuś zlecić . Na mnie nie powinieneś potrzeć bo ja jestem trochę rozrzutny jeśli chodzi o kasę to znaczy że jak kupuję jakiś materiał dosłownie to nie kupuję 2,5 mb o tyle jest mi potrzebne tylko biorę wszystko z zapasem bo bron boże nie może mi braknąć a jak zostanie to mi się przyda , podejrzewam że radio też nie kupiłbyś za tyle co ja zapłaciłem tylko jakieś skromniejsze bo się w tym nie lubujesz tak jak ja..ale do rzeczy podam to co pamiętam i mam na jakiś notatkach ;szyby 1743zł, maskownice bocznych słupków które trzeba wymienić po ściągnięciu ściany grodziowej 350zł, nagrzewnica ogrzewania pasażerów chyba 8.5 KW 540zł,kierownica multifunkcyjna 250zł do tego taśma pod kierownicę 150zł,siedzenie pneumatyk kierowcy dałem 750zł a siedzenie pasażera jedno osobowe (bo ja miałem z przodu trójkę) 800zł?, deska rozdzielcza kupiłem nowszą czarną bo taką chciałem 1100zł,czarna tapicerka (boczki drzwi bo chciałem pod kolor też czarne 220zł ,klima dodatkowa z ambulansu 1230zł uruchomienie jej rurki, robota itp. 1000zł dodatkowa wiąska instalacji tej kilimy aby było sterowani wiatrakami przy Klimie średnio 300zł nowa 450zł navi becker z przesyłką 1000zł ,monitor mały + 2 kamery 400zł duży monitor dla pasażerów 15-call 1150zł fotele 7szt nowych jeden mały i trochę materiału do przeróbki przednich foteli pod kolor pozostałych foteli zapłaciłem 7,300zł, tunele (półki te długie z nawiewami dla pasażerów ) 450zł -1mb a firmy są cwane i sprzedadzą tylko 2m lub 4m więc jak potrzebujesz 3m to masz pecha bo 2m może być za mało a 4m za dużo , ja zakupiłem 2 szt po 4m i pokombinowałem ze dwie poszły wzdłuż auta a jeden kawałek w poprzek w bagażniku to jest 3800zł do tego osobno te nawiewy z głośnikiem lampkami itp. 120zł szt x 5szt =600zł,webasto 2000zł tapicerka to te duże płaty boczne 1500zł do tego materiał aby było przytulniej bo te plastiki są tandetne+ klej i robota 1000zł ,firanki ,prowadnice potem i tak przeróbka u krawcowej bo sie pomyliłem z wymiarami razem 700zł wykładzina na podłogę 130zł mb x 5m = 650zł, CB-radio 650zł blat na stół ,jakieś rurki, taśmy redowe, przełączniki ,wskaźniki temperatur ,półeczka na środek konsoli, zegar ogólny, kilometry przewodów, zacisków koszulek, trochę blachy nierdzewnej ,profili ,śrub do foteli ,nakrętek, wkrętów ,śrubo nakrętek, wykładzina na boczki od podłogi do szyb wokół auta ,płyty na sufit 3-4mm grubości ,trochę styropianu do ocieplenia i wygłuszenia + 2xpianka niskoprężna, trochę listew drewnianych ,trochę małych kątowników i wiele innej drobnicy, to wszystko określę na około 3000zł i na końcu żeby o czymś nie zapomnieć dodałbym 20% tej sumy co wyjdzie ,jakoś to policz będziesz miał odpowieć.....pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1636
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: Wolf » 5 gru 2015, o 11:19

Takie pytanko, gdzie kupiłeś i jaki koszt daszku, oraz rurka na dachu i na zderzaku bardzo fajnie to wygląda. I kwestia jak świecą te zestawy halogenów na rurce dachowej?

Awatar użytkownika
Homer.
Użytkownik
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:13 lut 2015, o 21:02
Samochód:ducato
Firma:brak
Uprawnienia:b

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: Homer. » 7 gru 2015, o 00:34

siemka ....daszek i rurkę kupiłem na alegro, ten daszek trudno dostać ,rurkę natomiast ,znajdziesz u jednego z tych którzy handlują całym orurowaniem do samochodów , mogę ci ten daszek sprzedać za pół ceny (kosztował 1200zł)ze względu na to ,że moim zdaniem nie nadaje sie do auta które zapier-la 140-150km/godz ,tylko do aut które nie przekroczą 110km/godz np; (Tir , lub kurnik albo Nissan Patrol GR Y60 którego posiadam z takim daszkiem, bo widzę na trasie ,że oni wolno jadą w stosunku do blaszaka ) no i zbyt duży opór powietrza ( chyba projektował go jakiś stolarz który nie ma pojęcia o aerodynamice, to z kolei źle wpływa na zużycie paliwa, (przetestowałem już auto na kilku odcinkach z różną prędkością) a może się mylę bo trawiłem akurat na duże wiatry w ten weekend , chodź nie sądzę .... jak coś to pytaj, pytajcie bo będę temat pomału zamykać ..........

A te światła - są zajebiste, na drodze jest bialutko rewelacja ,aż się w głowie nie mieści jakie można potężne światło uzyskać przy 4-sztukach takich lamp ,bardzo polecam....

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: orys » 7 gru 2015, o 18:41

Ja tylko mam taką uwagę trochę językową, napiszę Ci na priv, jeśli można :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Homer.
Użytkownik
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:13 lut 2015, o 21:02
Samochód:ducato
Firma:brak
Uprawnienia:b

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: Homer. » 7 gru 2015, o 23:46

no ok

Awatar użytkownika
JuniorS
Posty:98
Rejestracja:13 lut 2014, o 18:42
Samochód:MAN TGX 18.440
Firma:Trans Cargo
Uprawnienia:B,C+E
Lokalizacja:Wrocław

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: JuniorS » 7 gru 2015, o 23:53

Fajowy pomyślunek. W JuEsEj (USA) Ducato posiada fajny silnik... 6 garów ponad 200 KM... Nazywa się RAM ProMaster bodajże... Pogoogluj może coś wypatrzysz i zrobisz u siebie ;)
Obrazek MANIEK !

Awatar użytkownika
Homer.
Użytkownik
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:13 lut 2015, o 21:02
Samochód:ducato
Firma:brak
Uprawnienia:b

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: Homer. » 8 gru 2015, o 02:10

6-garów ? brzmi wspaniale ponad 200 koni, dopiero, ale nie kuś mnie, bo już jestem na odwyku,jeśli chodzi o nowe projekty........ ;) ;) ;) ;)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1636
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: Wolf » 11 gru 2015, o 20:47

Homer, gdzie kupiłeś nagrzewnice dla pasażerów? czy jest to coś w stylu ogrzewania postojowego?

Awatar użytkownika
Homer.
Użytkownik
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:13 lut 2015, o 21:02
Samochód:ducato
Firma:brak
Uprawnienia:b

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: Homer. » 13 gru 2015, o 19:44

to nie ma nic wspólnego z webasto - szukaj w aukcji internetowej A-go i wpisz słowo ;nagrzewnica wodna ja mam 8,6KW ale szału nie ma, to jak coś to mniejszą odradzam jak do dużego busa.....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”