Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Matrxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:23 lut 2015, o 15:26
Samochód:Ducato
Firma:Moni
Uprawnienia:B
Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: Matrxxx » 23 lut 2015, o 16:01

Kolego, trochę robiłem w reklamie i u mnie sprawdzała się zwykła benzyna z CPNu lub rozpuszczalnik.
Najważniejsze to chłonna szmata w którą wsiąknie rozpuszczony klej, np. bawełna.
Jak klej przestanie wsiąkać i zacznie się mazać to wyrzucasz i bierzesz następną.

Awatar użytkownika
Homer.
Użytkownik
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:13 lut 2015, o 21:02
Samochód:ducato
Firma:brak
Uprawnienia:b

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: Homer. » 3 mar 2015, o 21:33

Witam…..projekt idzie pomału do przodu ,na razie szału nie ma ,bo sam nie wiem gdzie te ręce mam wsadzić , na razie robię co popadnie, byle do przodu , to co zaplanowałem raczej i tak będzie wykonane więc bez różnicy w jakiej kolejności . Co do kleju po reklamie to zakupiłem to co jeden kolega radził i jeszcze jakieś inne ustrojstwo jednak nie pomagało ,jedynie co poskutkowało to żeby polewać czymkolwiek aby było mocno wilgotne i drapać nożykiem??? Trochę lakier ucierpiał ale mam nadzieję że pasta polerska załatwi temat, umyłem wnętrze aby przygotować do konserwacji profili zamkniętych, jak widać pozdejmowałem listwy w okuł auta aby wymyć piasek i sole po zimach ,następnie również będę to konserwował, trochę poszedłem po bandzie bo uszkodziłem 140 - klipsów montażowych ale u mnie to zasada ,inaczej bym nie mógł spać po nocach . Wymieniłem olej i płyny , wszystkie filtry oraz nowa miska olejowa , która dodatkowo jest zabezpieczona kilkoma warstwami czegoś tam, co mi zaproponował lakiernik, do lakiernika poszedł też prawie cały przód (maska ,grill, listwy nad lampy i pod lampami) będę chciał zamontować orurowanie więc musi fajnie cały przód wyglądać . Nowa sprężarka też wisi i dorwałem się do konsoli ,zdemontowałem ją aby wymienić nagrzewnicę ,która będzie miała klimę , konsola przyjdzie inna z nowszego modelu z nawiewami w kolorze srebrnym no i cała czarna, będzie ładniej pasowała kolorystycznie , na dniach będę wymieniał alternator 180Ah , nowe paski i rolki, przewody i chłodnicę klimatyzacji , nowe płyty pod silnik, nadkola itp – jest co robić ; tak ,tak koledzy ,nie ma odwrotu musi być porządnie i grubo nara………

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: FRONT242 » 4 mar 2015, o 11:42

Wybebeszone wszystko konkretnie . Widac ze solidnie robisz . Z klejem po starych reklamach to tak jak piszesz , jakis zmiekczacz i nozykiem , czasem zadne cuda-niewidy w plynach nie daja rady . Nozyk zawsze swoje zrobi , troche pasty polerskiej i po sprawie .
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
mateo737
Posty:36
Rejestracja:27 paź 2013, o 21:21
Samochód:Ducato 2,8JTD i Boxe
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Namysłów, Opolskie

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: mateo737 » 31 mar 2015, o 11:10

minał prawie miesiąc od ostatniego postu. jak tam prace, cos sie ruszyło?
Moje cudeńka:)

Ducato 2,8 JTD Power 05r---> 142kucy
Boxer 2,8 HDI 02r ---> 128kucy
Ducato 2,3MJ 13r---> 150kucy
Ducato 3.0 MJ 15r---> 180kucy

Awatar użytkownika
Homer.
Użytkownik
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:13 lut 2015, o 21:02
Samochód:ducato
Firma:brak
Uprawnienia:b

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: Homer. » 3 kwie 2015, o 02:08

Witam koledzy , jeśli chodzi o pracę nad projektem, trochę słabo to wygląda, bo samemu pracuje, to robota nie idzie tak szybko jak byśmy tego chcieli, żadnej pomocy w sprawie moich kilku dość istotnych 7-pytań ?, dlatego ratuję się na innych forach , trochę się przeziębiłem bo mnie przewiało ,teraz zawierucha u nas szaleje + śnieg i tak to leci.....a i lenistwo we mnie wchodzi bez pukania.........Dużo siedzę w necie i szukam to co potrzebuję ,trochę po omacku a po nocach śni mi się słowo klimatyzacja i numery wiązek elektrycznych ale zaczyna być już jakieś światełko w tunelu od kiedy znalazłem stronę serwisową fiata gdzie można coś więcej się dowiedzieć , po numerze vin lub numerze części...tyle że rysunki są słabo wyraźne. Ostatnio kupiłem całą wiązkę kabinową-elektryczną, a nie było łatwo, bo co nie którzy, na alegro chcą i nie chcą zarobić ,najpierw chcą nr wiązki a potem twierdzą ze mają tego za dużo i nie chce im się szukać ,można szału dostać , potem jeszcze dokupiłem jakąś drugą i trzecią wiązkę, trochę mniejszą a wszystko po to aby uruchomić kierownicę multifunkcyjna i klimatyzację no i teraz rzeźbię, oczywiście mając nie wiele wiedzy i praktyki na temat elektroniki, w tym momencie znów dociera do mnie, że jestem nieźle porąbany....już i tak słabo widzę uruchomienie tej kierownicy, ale kilimy nie mogę odpuścić ,to wszystko powoduje że nie mogę się skupić na niczym innym, z drugiej strony i tak nie opłaci mi się cokolwiek składać w środku ,typu konsola itp, dopóki nie nabiję klimy i wszystko sprawdzę pod względem szczelności.. w komorze silnika wszystko dołożone jest w oryginale (sprężarka, chłodnica ,węże, wentylatory) więc liczę na sukces ,ale w kabinie to już węże zakute hydraulicznie do dodatkowego parownika który zakupiłem z ambulansu ,a z tym różnie może być. Przewody na dodatkową nagrzewnicę też musiałem już wyprowadzić, za nim wykładzina kabinowa wszystko zakryje, jeszcze wstawienie trójnika dla webasta na przewód paliwowy przy pływaku- też w podłodze kabiny. Ogólnie to musiałem jeszcze całą kabinę przemyć ze wszelkich zabrudzeń, piasku ,okruszyn po jedzeniu i rozlanych napojach.......owe webasto które szwankowało też wylądowało w serwisie więc czekam na wiadomość o nim ......Tak na marginesie to parę tygodni wcześniej szło lepiej, złożyłem przód auta, wszystkie listwy boczne i zderzaki ,wszystko co było ponownie przykręcane teraz jest już na śrubach i wkrętach ze stali nierdzewnej to u mnie reguła przy takich projektach.... założyłem hak ale jeszcze nie podłączyłem instalacji, zamontowałem już trochę światełek na tylnym zderzaku i na górnych rogach obrysówki z mercedesa które zawsze lubiłem z czasem do przodu też coś zaadoptuję . Poczyniłem pewne zakupy i mam już orurowanie do przodu na dół i na górę, jak w tirach, oraz daszek nad szybę , który jest naprawdę kozacki ,Navi , CB-radio ,CD/MP3/DVD 2-din, monitor i kamery cofania, nagrzewnicę na tył 8.6KW wskaźniki cyfrowe ładowania i temperatury i inne pierdoły - w tych zakupach to jeszcze nawet nie jestem w połowie a już zaczyna kasy brakować, a tak naprawdę ,to najwięcej brakuje tylko rąk, czasu i chęci do pracy ............ jak coś ciekawego się wydarzy to się odezwie narka.....................
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Homer.
Użytkownik
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:13 lut 2015, o 21:02
Samochód:ducato
Firma:brak
Uprawnienia:b

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: Homer. » 19 maja 2015, o 19:37

Parę fotków - bez opisu bo i tak nie ma z kim dyskutować narka......
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
malpa
Użytkownik
Użytkownik
Posty:88
Rejestracja:27 lip 2013, o 11:59
Uprawnienia:b

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: malpa » 19 maja 2015, o 20:36

nie lepiej byłoby użyć wełny mineralnej ? Wydaje mi się że styropian może trzeszczeć.

Awatar użytkownika
Homer.
Użytkownik
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:13 lut 2015, o 21:02
Samochód:ducato
Firma:brak
Uprawnienia:b

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: Homer. » 19 maja 2015, o 22:11

Przerabiałem już ten temat i wyszło na to że wełna wciąga wilgoć tak jak gąbka - wiec trzeba by było je za foliować, aby temu zapobiec. Takie kawałki za foliowanej gąbki można znaleźć w każdym busie w różnych zakamarkach aby tłumić rezonans . Styropian jest ok ,trzeba tylko uszczelnić boki pianką niskoprężną i nic nie będzie trzeszczeć ,nawet bez pianki jak miałem sprintera nic sie nie działo przez 6-lat.....

Awatar użytkownika
malpa
Użytkownik
Użytkownik
Posty:88
Rejestracja:27 lip 2013, o 11:59
Uprawnienia:b

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: malpa » 21 maja 2015, o 19:23

no to czekam jak projekt się dalej rozwinie :)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1636
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Ducato z balaszaka na osobówkę new projekt

Post autor: Wolf » 26 maja 2015, o 13:11

Za przeproszeniem zajebiście podoba mi się oklejona półka nad szybą, aż w wolnej chwili postarał się u siebie podobnie okleić

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”