PUP kurs na prawo jazdy

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
Lucky_Luke
Użytkownik
Użytkownik
Posty:198
Rejestracja:1 kwie 2013, o 18:38
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Bydgoszcz
PUP kurs na prawo jazdy

Post autor: Lucky_Luke » 6 lis 2014, o 19:31

Witam, koledzy wiecie coś na temat kursów finansowanych przez PUP odnośnie prawa jazdy kat. C i KW ?

z tego co słyszałem jak pracodawca wystawi świstek że cię zatrudnia tylko musisz mieć prawko czy kw to PUP pokrywa wszystkie koszty a druga historia to taka że płacą ale zdajesz za pierwszym razem.

Wie ktoś jak to wygląda na prawdę ?
Pozdrawiam
Lucky Luke
Szybszy Od Własnego Cienia !

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: PUP kurs na prawo jazdy

Post autor: FRONT242 » 6 lis 2014, o 19:56

Lucky_Luke pisze:Witam, koledzy wiecie coś na temat kursów finansowanych przez PUP odnośnie prawa jazdy kat. C i KW ?

z tego co słyszałem jak pracodawca wystawi świstek że cię zatrudnia tylko musisz mieć prawko czy kw to PUP pokrywa wszystkie koszty a druga historia to taka że płacą ale zdajesz za pierwszym razem.

Wie ktoś jak to wygląda na prawdę ?
Z tego co ja wiem to trzeba miec " plecy " zeby na taki kurs sie zalapac bo tak z marszu na krzywy ryj to ciezka sprawa . Pisze to znajac sytuacje goscia ktory staral sie o taki kurs miesiacami i jakos nigdy nic nie bylo dostepnego . Drugi koles mial chody w pewnej firmie i go wsadzili na taki kurs C+E i KW ... zreszta i jeden i drugi juz skonczyli ... tylko ze jeden mial za friko a drugi nie mial wtyczek i musial wyslinic mega kase ... LIFE IS LIFE .
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Lucky_Luke
Użytkownik
Użytkownik
Posty:198
Rejestracja:1 kwie 2013, o 18:38
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Bydgoszcz

Re: PUP kurs na prawo jazdy

Post autor: Lucky_Luke » 7 lis 2014, o 10:13

U mnie wuja i znajomy mają swoje że tak powiem mini firmy (jedna, dwie solówki z przyczepą) i jak bym pogadał to by mi wystawili odpowiednie zaświadczenie tylko czy to wystarczy ?
Pozdrawiam
Lucky Luke
Szybszy Od Własnego Cienia !

Awatar użytkownika
Canspray
Użytkownik
Użytkownik
Posty:22
Rejestracja:11 lip 2014, o 13:36
Uprawnienia:B

Re: PUP kurs na prawo jazdy

Post autor: Canspray » 9 lis 2014, o 21:07

Ostatnio się o to pytałem dokładnie. Zależy od roku, np. u mnie w mieście w 2014 nie mieli w ogóle na to dotacji i nie robili. Piszesz wniosek o to, i jak masz zaświadczenie o tym że Cię jakaś firma zatrudni to masz "większe szanse" że dostaniesz, i kobieta mi powiedziała że KW nie robią, jedynie samo prawo jazdy. KW we własnym zakresie. Tyle mi powiedziała, nie wiem czy w innych miastach KW robią czy nie, ale u mnie Tylko i wyłącznie sam kurs, o ile będziesz mieć szczęście i się załapiesz bo niby zaświadczenie zwiększa szanse, ale nie daje stu procentowej pewności że Ci przyznają. SPRAWDŹ W WORDZIE u siebie, bo u mnie ostatnio była akcja że mieszkańcy określonych powiatów mieli robione za DARMO KW+C+CE więc sprawdź czy u Ciebie tak nie ma. Oczywiście mojego powiatu tam nie było 8-)

Awatar użytkownika
Kornelus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:6 gru 2014, o 13:10
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:B, C + KP/ADR

Re: PUP kurs na prawo jazdy

Post autor: Kornelus » 8 gru 2014, o 14:18

To zależy u mnie przykładowo dwa PUP sąsiednie mają inną politykę.
Jeden (nie miejscowy) robi KW, C, +E i nawet KP dla D u mnie natomiast jest wybór KW, KP lub jedna kategoria prawka (poza B ofcorse). Jak zrobisz samą literkę to musisz z własnej kasy wyłożyć na KW/KP i dopiero wtedy wywiązujesz się z umowy z UP. Oczywiście wymóg zatrudnienia jest WSZĘDZIE.

Awatar użytkownika
toshiba
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:11 gru 2014, o 12:08

Re: PUP kurs na prawo jazdy

Post autor: toshiba » 9 gru 2015, o 00:35

Temat strasznie stary ale odpowiem.
Generalnie masz dwie drogi na uzyskanie kasy/szkolenia na c, c+e, kw od PUP:

1. PUP ogłasza nabór na kurs (sam wymyśla, sam organizuje), wtedy się zgłaszasz (śledzić stronkę www), jak masz plecy lub szczęście to się dostajesz. Na to nie musisz mieć żadnego zaświadczenie od pracodawcy.

2. Występujesz sam o takie szkolenia, sam opracowujesz, organizujesz, uzasadniasz wniosek i składasz zaświadczenie od pracodawcy.
Ale, są sposoby, aby dostać kasę na takie szkolenie bez zaświadczenia, na początku od razu Ci odmówią, ale jak spędzisz 10 godzin na internecie to znajdziesz zapis który mówi kiedy takiego zaświadczenia nie trzeba dostarczyć (widziałem ten zapis na własne oczy).

Są też tzw. bony szkoleniowe, ale to średnio opłacalne.

Ja załapałem się na drogę numer 1, zero pleców, zbywali, przekonywali że nie mam szans, ale nie odpuszczałem i się załapałem, więc można nawet bez pleców.

P.s. jutro o 9:00 teoria na c, trzymajcie kciuki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”