Żółte tablice na aucie a dodatkowe koszty

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
Jacob87PL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:18 gru 2013, o 17:28
Uprawnienia:B
Żółte tablice na aucie a dodatkowe koszty

Post autor: Jacob87PL » 2 lis 2014, o 19:05

Witam wszystkich forumowiczów. Piszę do Was w następującej sprawie. Otóż wraz z żoną planujemy zakup samochodu. Mamy już upatrzony konkretny egzemplarz i tu narodziło się moje pytanie do Was. Auto stoi na "żółtych" tablicach i nie wiem kompletnie jakie koszty muszę doliczyć do ceny auta. Mówiąc krótko, ile muszę przygotować jeszcze pieniędzy, żeby wszystko grało? Na chwilę obecną nie mam jak skontaktować się z właścicielem auta, a jestem ciekaw ile kasy będę musiał jeszcze dołożyć do ceny wyjściowej? Pomijam oczywiście kwestię ubezpieczenia samochodu. Bardzo proszę Was o informację. Z góry dziękuję i pozdrawiam, Kuba.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Żółte tablice na aucie a dodatkowe koszty

Post autor: orys » 2 lis 2014, o 19:27

Zdefiniuj "żółte tablice":
- polskie zabytkowe?
- holenderskie?
- duńskie?
- stare czeskie ciężarowe?
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacob87PL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:18 gru 2013, o 17:28
Uprawnienia:B

Re: Żółte tablice na aucie a dodatkowe koszty

Post autor: Jacob87PL » 2 lis 2014, o 19:39

Zapomniałem dodać, przepraszam. Samochód jest sprowadzony z Niemiec i stoi na żółtych blachach. Nie wiem czy to są tablice wywozowe czy jakie. Chciałem się dowiedzieć jak to sprawa wygląda dalej. Ile jeszcze muszę dołożyć pieniędzy? Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
symyrytyfy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:78
Rejestracja:17 gru 2013, o 11:33
Uprawnienia:B,C,C+E

Re: Żółte tablice na aucie a dodatkowe koszty

Post autor: symyrytyfy » 2 lis 2014, o 21:10

To zależy jakie dokumenty masz już gotowe, czy opłacona akcyza, czy są tłumaczenia itp itd.
Jeżeli auto o pojemności powyżej 2l to 18,6% akcyzy, jeżeli poniżej 2l to 3,1%. Wartość liczona według systemu Eurotax.
Tłumaczenia dokumentów, pierwszy przegląd.
Recykling czy jak to się teraz nazywa, 500zł w wydziale komunikacji + normalna rejestracja auta.

Suma sumarum myślę że minimum 1000zł jeszcze trzeba dołożyć.

Awatar użytkownika
jarek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:14 paź 2013, o 19:47
Uprawnienia:b

Re: Żółte tablice na aucie a dodatkowe koszty

Post autor: jarek » 3 lis 2014, o 18:06

Przeglad niemiecki jezeli jest wazny nie trzeba robic go ponownie w Polsce(zaoszczedzone 100zl)-ostatnie dwa samochody ktore sprowadzilem dla siebie wlasnie tak mialy.Najlepij zapytac w wydziale komunikacji w ktorym pojazd zostanie zarejstrowany.Jezeli chodzi o reszte to tak jak kolega symyrytyfy napisal wyzej.
Sory za brak Polskich znakow-niemiecka klawiatura.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”