Praca pod spedycją

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
Paweł Sławiński
Posty:1
Rejestracja:23 sty 2018, o 17:42
Praca pod spedycją

Post autor: Paweł Sławiński » 23 sty 2018, o 18:19

Witam, dostałem propozycję, dołączenie pod pewną firmę spedycyjną płacącą 1,3/km netto. Niestety nie mam busa jeżeli miałbym się zdecydować musiałbym wziąć samochód w leasing, co wiąże się pewnie z nie małymi kosztami. Prosiłbym o pomoc i doradzić się czy opłacało by się w ten transport pchać. Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Praca pod spedycją

Post autor: Dychu » 23 sty 2018, o 19:07

Witaj Pawle,
Temat był wałkowany wiele razy więc nim zaczniesz pisać, poszukaj proszę informacji na forum.
A tak na marginesie, jak chcesz wystartować w tym temacie, to na 1 busa jak nie masz 80.000 zł ażeby porodzić wszystkie opłat i przeżyć 3 miesiace, to daj sobie spokój bo polegniesz. Opłata leasingowa czyli koszty ażeby odjechać busem, to te najmniejsze :-).

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RadekB
Posty:2
Rejestracja:15 sty 2018, o 23:05

Re: Praca pod spedycją

Post autor: RadekB » 24 sty 2018, o 03:25

Witam
właśnie mam ten sam dylemat. tylko co jak spedycja nie zapłaci na czas? już chyba lepiej na początku wziąsc sobie płatność skonto? myśle myślę i kombinuje.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Praca pod spedycją

Post autor: Dychu » 24 sty 2018, o 10:11

Panowie, tu nie ma co kombinować ale trzeba z założenia brać różne scenariusze i tak :
1/ Koszty leasingowe czyli ile wpłata własna, ubezpieczenie itd. - ile muszę zapłacić ażeby wyjechać autkiem.
2/ Rata leasingowa x 3 miesiące.
3/ OCP, winiety, doposażenie autka typu łańcuchy, pasy, listwy itd. - średnio 6.000 zł
4/ Paliwo na 3 miesiące zakładając, że autko lata fajnie 18.000 km x 3 miesiace = 54.000 km, średlnio licząc 12/100 km i średnio 1.3e wyjdzie nam ok. 36.000 zł.
5/ Kierowca licząc 200 zł dniówke x 3 miesiące = 18.000 zł
6/ ZUS
7/ Inne koszty.

Oczywiście jest to czarny scenariusz gdzie pierwsza kasa spada Wam po 3 miesiącach ale to częsty scenariusz :-). Skonto jest jakimś wyjściem ale to kolejne pieniąszki które znów musicie oddać spedycji. Jak sam latasz autkiem to mniej masz problemów ale jak widać i tak bez 60.000 zł nie ma co startować. Nie napisałem takich detali, że przez te 3 miesiące musisz żyć:-), opłacić rachunki itd., a więc to 60.000 zł to takie powiedzmy minimum jeśli sam dla siebie latasz.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RadekB
Posty:2
Rejestracja:15 sty 2018, o 23:05

Re: Praca pod spedycją

Post autor: RadekB » 24 sty 2018, o 22:58

witam
właśnie pieniądze na załozenie mam i własnie siedzę od kilku dni z kalkulatorem. Jedno auto, chece jezdzic sam.
-Leasing 2000? dla nowych firm
-ubezpieczenie od towaru 200zl miesiąc
-ubezpieczenie auta 500zl
-zus 500zl
-ksiegowa 150
-inne 200
-serwis liczmy 300
-liczmy w zaokrągleniu bo zawsze cos wyskoczy(mandat) 4000zl
-spedycje płacą 0.35 (realnie z tego co czytam 0.3?)
-koszt przejechania 1km(paliwo) liczmy 1.1e bez vat ponieważ trend jest rosnący. I spalanie na poziomie 12L. (0,13e)
-czyli 0.17 do ręki.
-przy 10 000 km i odliczenia kosztow wychodzi 700e( + - skonto -5%) na miech (-jakis tam podatek).
-przy 15 000 km i odliczenia kosztow wychodzi 1550e( + - skonto -5%) na miech (-jakis tam podatek).

Jesli wszystko dobrze licze :) i tu kolejny dylemat czy robić C+e czy bawić się w własnego busa.
Napewno bym brał skonto powieważ za duzo się naczytałem/słuchałem o niepłacących na czas spedycjach(jesli nie zapłacą w ciągu 60 dni to jest po mnie, ponieważ bym sie musiał podpiąc pod kolejną i czekać kolejne dwa miesiące).

mam nadzieje ze moje wyliczenia są zrozumiale :).

Pozdrawiam Radek

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Praca pod spedycją

Post autor: Dychu » 24 sty 2018, o 23:36

Bardzo fajnie myślisz Radek i już Cie lubię bo lubię ludzi ogarniętych i myślących a z tym coraz gorzej :-).
Zostaw numer do siebie, pomogę : andrzejbusdriver@gmail.com

Pozdrawiam,
Andrzej

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Praca pod spedycją

Post autor: Wolf » 25 sty 2018, o 09:52

RadekB pisze:witam
właśnie pieniądze na załozenie mam i własnie siedzę od kilku dni z kalkulatorem. Jedno auto, chece jezdzic sam.
-Leasing 2000? dla nowych firm
-ubezpieczenie od towaru 200zl miesiąc
-ubezpieczenie auta 500zl
-zus 500zl
-ksiegowa 150
-inne 200
-serwis liczmy 300
-liczmy w zaokrągleniu bo zawsze cos wyskoczy(mandat) 4000zl
-spedycje płacą 0.35 (realnie z tego co czytam 0.3?)
-koszt przejechania 1km(paliwo) liczmy 1.1e bez vat ponieważ trend jest rosnący. I spalanie na poziomie 12L. (0,13e)
-czyli 0.17 do ręki.
-przy 10 000 km i odliczenia kosztow wychodzi 700e( + - skonto -5%) na miech (-jakis tam podatek).
-przy 15 000 km i odliczenia kosztow wychodzi 1550e( + - skonto -5%) na miech (-jakis tam podatek).

Jesli wszystko dobrze licze :) i tu kolejny dylemat czy robić C+e czy bawić się w własnego busa.
Napewno bym brał skonto powieważ za duzo się naczytałem/słuchałem o niepłacących na czas spedycjach(jesli nie zapłacą w ciągu 60 dni to jest po mnie, ponieważ bym sie musiał podpiąc pod kolejną i czekać kolejne dwa miesiące).

mam nadzieje ze moje wyliczenia są zrozumiale :).

Pozdrawiam Radek

Wyliczenia poprawne, ale popraw sobie vat od paliwa, tj traktuj to jako bonus, nikt ci od razu jego nie odda, my robimy to raz do roku, można co kwartał, kolejna kwestia mandaty, troszkę przesada, myślę że 10% z tj kwoty spokojnie ci wystarczy, no chyba że faktycznie aż tyle płacisz ale to już masakra, na palcach reki mogę policzyć mandaty zeszło roczne, gdzie sam zapłaciłem 30e za przekroczenie prędkości i 80e za wagę, kierowcy 40+80 za prędkość i 80 za złe zabezpieczenia ładunku to daje łącznie 310e (1300pln) na rok za 4 auta

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”