Zdjęcie z fotoradaru

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
Junior
Użytkownik
Użytkownik
Posty:98
Rejestracja:29 mar 2014, o 10:49
Samochód:Sprinter; Master
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Łódź
Zdjęcie z fotoradaru

Post autor: Junior » 17 cze 2015, o 20:16

Dostałem zdjęcie z fotoradaru za przekroczenie prędkości o 12km/h na 50km/h. Stwierdziłem że straży gminnej nie dam złamanej złotówki więc sprawa poszła do sądu i sędzia spytała czemu nie chce zapłacić a ja z rozbrajającą szczerością stwierdziłem że zapłacę na ofiary wypadków drogowych i o dziwo tak się stało że strażnik miejski ze złości mało co nie eksplodował. Sprawa wygrana, dla poszkodowanych dodatkowy pieniążek a mina strażnika bezcenna.

Awatar użytkownika
Mitold
Użytkownik
Użytkownik
Posty:18
Rejestracja:8 cze 2015, o 17:45
Samochód:VW Crafter
Uprawnienia:B,C

Re: Zdjęcie z fotoradaru

Post autor: Mitold » 18 cze 2015, o 04:05

Gratuluje, 2 lata temu tez mi przyszło foto z miejscowości Jasiona na 300 zł zrobiona od tyłu przez straż gminną. Ładna wioska, parę domków i podrzędna droga z wybojami, że ładunek idzie przewrócić. Mnie poniosło i 74 km/h jechałem blaszką na pusto. Też nie płaciłem, ale zaraz komornik mi siadł. Żeby chociaż drogę zrobili z tych mandatów a do dzisiaj jest tam poligon. Też mogłem tak zrobić jak Ty, a głupi zapłaciłem...

Awatar użytkownika
Susan25
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:13 lip 2015, o 09:51

Re: Zdjęcie z fotoradaru

Post autor: Susan25 » 13 lip 2015, o 09:54

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że autor wygrał sprawę na podstawie swojego pokrętnego tłumaczenia.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Zdjęcie z fotoradaru

Post autor: orys » 13 lip 2015, o 12:59

Susan25 pisze:Jakoś nie chce mi się wierzyć, że autor wygrał sprawę na podstawie swojego pokrętnego tłumaczenia.
Bo pewnie nie wygrał. Tylko musiał płacić mandat w sądzie a nie Straży Miejskiej, przez co jego pieniądze poszły do budżetu, a nie do gminy.
Obrazek

Awatar użytkownika
malpa
Użytkownik
Użytkownik
Posty:88
Rejestracja:27 lip 2013, o 11:59
Uprawnienia:b

Re: Zdjęcie z fotoradaru

Post autor: malpa » 13 lip 2015, o 16:28

Junior pisze: stwierdziłem że zapłacę na ofiary wypadków drogowych i o dziwo tak się stało że strażnik miejski ze złości mało co nie eksplodował. Sprawa wygrana, dla poszkodowanych dodatkowy pieniążek a mina strażnika bezcenna.
czytanie ze zrozumieniem...

Awatar użytkownika
guzim
Użytkownik
Użytkownik
Posty:20
Rejestracja:16 lip 2015, o 20:32
Uprawnienia:C+E

Re: Zdjęcie z fotoradaru

Post autor: guzim » 20 lip 2015, o 15:33

Nie każdemu się udaje :)
Jaaade...

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1636
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Zdjęcie z fotoradaru

Post autor: Wolf » 20 lip 2015, o 15:45

Mój patent na fotki z fotoradarów straży gminnych oczywiście pod warunkiem że osoba na zdjęciu jest powiedzmy słabo rozpoznawalna, odsyłam im formularz z własnym oświadczeniem że samochód którego dotyczyło zdjęcie służy do celów służbowych i mają swobodny dostęp do niego wszyscy pracownicy i nie jestem w stanie określić kto w danym czasie przemieszczał się tym pojazdem. Do tej pory kilka fotek i bez mandatu i pkt.

Awatar użytkownika
guzim
Użytkownik
Użytkownik
Posty:20
Rejestracja:16 lip 2015, o 20:32
Uprawnienia:C+E

Re: Zdjęcie z fotoradaru

Post autor: guzim » 24 lip 2015, o 11:09

Teraz większość zdjęć jest już dobrej jakości ;/ :( :( :|
Jaaade...

Awatar użytkownika
hoody
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:26 lip 2015, o 08:48
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Zdjęcie z fotoradaru

Post autor: hoody » 26 lip 2015, o 22:47

ja jeszcze nie dostałem zdjęcia, którego jakość pozwalałaby na identyfikację osoby a nawet pojazdu (przypominam, że identyfikowanie tylko po tablicy rejestracyjnej nie może być uznane za całkowicie pewne) Poza tym odkąd mecenas Parol za parę groszy udostępnia pismo, którym można odpowiedzieć na idiotyczne prośby o wskazanie lub zapłacenie, to regularnie korzystam z tej możliwości i nie płacę :)

Awatar użytkownika
adamnd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:144
Rejestracja:26 wrz 2014, o 16:00
Uprawnienia:B, B+E, C, C+E, KW
Lokalizacja:Wrocław

Re: Zdjęcie z fotoradaru

Post autor: adamnd » 27 lip 2015, o 13:02

yanosik udostępnił darmowy taki portal :-)

Warto się zapoznać:
http://odwolaniemandatu.yanosik.pl/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”