Pęknięta szyba przednia...

Awatar użytkownika
Lexu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:3 gru 2013, o 20:53
Pęknięta szyba przednia...

Post autor: Lexu » 19 lut 2015, o 10:07

Witajcie,

Temat przedniej szyby - odprysk od kamienia i poszedł szlaczek. Na ok 30cm, na dole po stronie pasażera. Pytanie w związku z tym: czy warto wymienić od razu, czy jeszcze śmignąć na 3 tygodnie na zachód ?! Jak sprawa z ewentualnymi mandatami itp?! z góry dzięki za info :)

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Pęknięta szyba przednia...

Post autor: FRONT242 » 19 lut 2015, o 10:20

Lexu pisze:Witajcie,

Temat przedniej szyby - odprysk od kamienia i poszedł szlaczek. Na ok 30cm, na dole po stronie pasażera. Pytanie w związku z tym: czy warto wymienić od razu, czy jeszcze śmignąć na 3 tygodnie na zachód ?! Jak sprawa z ewentualnymi mandatami itp?! z góry dzięki za info :)
Mozna jezdzic nastepne 10 lat jak nie bedzie kontroli :D
Przy kontroli nawet moze byc taka sytuacja ze zabrany dowod rejestracyjny , fura na lawete i do zakladu , szyba do wymiany i wtedy jedziesz dalej .
Ja bym wymienil i nie jezdzil z dusza na ramieniu . Teraz mozna uniknac dodatkowych kosztow zwiazanych z zatrzymaniem do kontroli , stresu , tlumaczenia , czasu . Teraz mozesz podzownic spokojnie i poszukac dobrej oferty cenowej na taka wymiane szyby bo jak cie dupna w trasie to taka wymiana bedzie cie kosztowac razem RAZY DWA ...
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
sidor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:23 cze 2014, o 14:28
Samochód:Boxer
Firma:Z.U.H. Sidor
Uprawnienia:B, C+E
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

Re: Pęknięta szyba przednia...

Post autor: sidor » 18 mar 2015, o 14:44

Ja bym wymienił. Teraz się ponoć zmieniają przepisy i jak dowód Ci zabiorą to potem masz zabawę w Tablice Tymczasowe i koszta. Lepiej wymień.

Awatar użytkownika
Lutasnww
Użytkownik
Użytkownik
Posty:13
Rejestracja:14 gru 2014, o 12:17
Samochód:Ducato
Firma:M.L.A. Ludwik Lisiak
Uprawnienia:A,B,C,C+E

Re: Pęknięta szyba przednia...

Post autor: Lutasnww » 20 mar 2015, o 15:02

nie wiem jak teraz ale dwa lata temu przerabiałem temat i policja nie mogła zabrać dowodu jeśli pęknięcie nie przesłaniało widoczności kierowcy (nie znajdowało sie na wysokości twarzy) Jak jest teraz i jak za granicą to nie wiem.

Awatar użytkownika
doniagg
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:7 kwie 2015, o 21:33
Uprawnienia:a b c c+e

Re: Pęknięta szyba przednia...

Post autor: doniagg » 8 kwie 2015, o 20:48

ja też bym wymienił od razu wtedy nie będzie żadnych kłopotów

Awatar użytkownika
dawid781
Posty:145
Rejestracja:24 sie 2014, o 22:10
Samochód:Citroen Jumper
Uprawnienia:B
Lokalizacja:RLE

Re: Pęknięta szyba przednia...

Post autor: dawid781 » 12 kwie 2015, o 09:53

Nie rozumiem ludzi którzy z taką premedytacją chcą zaoszczędzić kilka złotych. Wszech obecne dziadowanie jest wprost przerażające. Koszt szyby wraz z wymianą (citroen jumper 2014r) to 720zł, i na prawdę warto za taką kasę pakować się w kłopoty i tracić czas???
Obrazek

Dogodzić wszystkim się nie da ale wszystkich wkurw...ć to już żaden problem.

Awatar użytkownika
malpa
Użytkownik
Użytkownik
Posty:88
Rejestracja:27 lip 2013, o 11:59
Uprawnienia:b

Re: Pęknięta szyba przednia...

Post autor: malpa » 12 kwie 2015, o 14:22

ducato 2013 z wymianą 550zł (2 miesiące temu wymieniałem)

Awatar użytkownika
sidor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:23 cze 2014, o 14:28
Samochód:Boxer
Firma:Z.U.H. Sidor
Uprawnienia:B, C+E
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

Re: Pęknięta szyba przednia...

Post autor: sidor » 3 wrz 2015, o 15:15

Lutasnww pisze:nie wiem jak teraz ale dwa lata temu przerabiałem temat i policja nie mogła zabrać dowodu jeśli pęknięcie nie przesłaniało widoczności kierowcy (nie znajdowało sie na wysokości twarzy) Jak jest teraz i jak za granicą to nie wiem.

jak trafisz na deb..la to zabierze od ręki. Mi kiedyś zabrali za to że barwa obrysówki była nie biała tylko lekko wpadała w niebieski. Ale delikatnie jak to led. Zabrał mi dowód w Rawiczu mimo tego że to były fabryczne obrysówki.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Pęknięta szyba przednia...

Post autor: Wolf » 6 wrz 2015, o 12:43

W temacie pęknietych szyb i ich wymiany, musimy pamiętać o winietach, moja sugestia po ich przyklejeniu nie wyrzucamy ich kuponów kontrolnych, podobno w austrii za przeklejeni naklejki promocja 160euro, nie wiem czy prawda, ale własnie mam przeklejone w jednym aucie i będąc na granicy w AT postaram się zagłębić w temci

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Pęknięta szyba przednia...

Post autor: Wolf » 1 maja 2016, o 10:56

Ostatnia wymiana w Ducato, 600PLN z Fakturą, podobno tych tańszych szyb nie było

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne problemy”