Peugeot Boxer - zapalniczka

kaniak1234
Posty:1
Rejestracja:13 mar 2019, o 21:44
Samochód:Peugeot Boxer
Uprawnienia:B
Peugeot Boxer - zapalniczka

Post autor: kaniak1234 » 13 mar 2019, o 21:55

Witam! Mam problem otóż dostałem samochód firmowy, jest nim Peugeot Boxer 2.2 hdi z końcówki 2103r. I są w nim dwa wejścia na zapalniczkę jedno jest z zaślepką 180 W, drugie zwykłe. I stąd moje pytanie gdzie podłączyć zwykłą ładowarkę samochodową tak aby nie popalić bezpieczników? Bo już słyszałem tyle wersji, że w końcu zacznę wozić powerbanka dla pewności :unsure: Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
P.S Tak wiem niby banalne pytanie, ale jednak nie chce później szukać bezpieczników i na szybko wymieniać :(
W załączniku dodaję zdjęcie deski :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
paul0
Użytkownik
Użytkownik
Posty:23
Rejestracja:15 lut 2019, o 00:49
Uprawnienia:B

Re: Peugeot Boxer - zapalniczka

Post autor: paul0 » 14 mar 2019, o 18:30

180 W to ok. 15A.
Zobacz jakie są bezpieczniki na poszczególne gniazda.
Realnie te gniazda mają obciążalność długotrwałą ok. 10A (120W przy 12V).
Jaki prąd pobiera ładowarka?
Do czego jest ta ładowarka?
(telefon, laptop, tablet, nawigacja)?
Większość ładowarek samochodowych do telefonu pobiera poniżej 2,5A
Ładowarki do tabletów i nawigacji najczęściej pobierają poniżej 5A
Największy prąd pobierają ładowarki do laptopów. Niektóre potrafią na początku ładowania pobierać 10A.

Jeśli masz do tego samego gniazda włączone przez rozgałęźnik kilka ładowarek to załączaj je kolejno, poczynając od najwiekszej.
Prąd rozruchowy ładowarek jest większy od prądu pracy. Wynika to z konstrukcji ładowarek - na wejściu do przetwornicy są kondensatory, które są elementami filtru wejściowego który ogranicza wpływ ładowarki na inne urządzenia elektroniczne w samochodzie.
Przy załączeniu jednoczesnym kilku ładowarek prąd ładowania kondensatorów może spowodować stopienie bezpiecznika topikowego.
Zdarza się to dośc żadko - gdyż bezpieczniki topikowe samochodowe są bezpiecznikami zwłocznymi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie / Wnętrze / Oświetlenie”