Mokra wykładzina w Masterce....?

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB
Mokra wykładzina w Masterce....?

Post autor: jarekvolvo » 13 paź 2018, o 00:48

W poszukiwaniu źródła niepokojącej woni w aucie wymontowałem fotele i zajrzalem pod wykładzinę. Okazało się, że cała gąbka pod gumowym poszyciem jest totalnie nasiąknięta wodą - wszędzie, na całej powierzchni... . Skąd się to wzięło?. Nigdzie nie ma śladów przeciekania, uszczelki cale... . Zastanawiam się, czy może to od odwodnienia klimy ??

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Mokra wykładzina w Masterce....?

Post autor: Doktor » 13 paź 2018, o 11:53

Musisz sprawdzić wszystkie przejścia z komory silnika do kabiny, jest to ciężkie do realizacji bo mogą być niewidoczne, Ople (mam na myśli te konstrukcji Opla jak stare Combo) tak maja, ja miałem to samo, puszczało uszczelnienie skrzynki bezpieczników, ale wypatrzyłem to dopiero świeżo po deszczu, bo jak było sucho to nie było widać skąd się sączy.
A co do klimy, tez dobry trop, odwodnienie klimy ma pewnie jakieś ujście, nie wiem jak w masterce to wygląda, musisz sprawdzić czy nie jest zapchane.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Mokra wykładzina w Masterce....?

Post autor: jarekvolvo » 13 paź 2018, o 12:46

Przypuszczam, że to któraś z "dolnych" przelotek, może guma na wale przekładni kierowniczej... . Po deszczu żadnych śladów "kapania" nie znalazłem, czyli to bezpośrednio po "blasze"..... . Rurkę z klimy sprawdziłem, jest ok...

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Mokra wykładzina w Masterce....?

Post autor: jarekvolvo » 13 paź 2018, o 14:50

No i chyba trafiłem z tą gumą od kierownicy... cały pierścień lata luźno, nie daje się wcisnąć, jakby tam czegoś brakowało...

Edit.

No i jeszcze zauważyłem gigantyczny luz na obu osiach wycieraczek, latają jak świński ryj po korycie, luz ponad 1 cm w prowadzeniach trzpieni - nie jestem pewien, w jakiej przestrzeni pracuje mechanizm, na ile jest ukryty przed wodą i na ile jest ona odprowadzana spod osi...

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Mokra wykładzina w Masterce....?

Post autor: Wolf » 13 paź 2018, o 19:28

jarekvolvo pisze:W poszukiwaniu źródła niepokojącej woni w aucie wymontowałem fotele i zajrzalem pod wykładzinę. Okazało się, że cała gąbka pod gumowym poszyciem jest totalnie nasiąknięta wodą - wszędzie, na całej powierzchni... . Skąd się to wzięło?. Nigdzie nie ma śladów przeciekania, uszczelki cale... . Zastanawiam się, czy może to od odwodnienia klimy ??
W Ducato pękła nam szyba, w związku z brakiem czasu zamówiliśmy szybę i klej, cała operacja wymiany to pikuś, ale po wymianie był ciągle mojra prawa strona kabiny tzn ślady wody pianki mokre i co chwilę trzeba było wodę z prawego stopnia wybierać, oczywiście jak to szyba nie jest wieczna po kilku miesiącach poszła do wymiany, tym razem wymieniona w warsztacie i problem znikł. może w twoim przypadku będzie podobnie.

Ps. polecam wykup ubezpieczenia szyb z pakietem AC, koszt 69 pln, a szyba z wymianą 500.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Mokra wykładzina w Masterce....?

Post autor: jarekvolvo » 13 paź 2018, o 20:30

Szyba jest oryginalna, więc jej nie podejrzewam... . A to ubezpieczenie to niegłupia sprawa - dzięki !

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Mokra wykładzina w Masterce....?

Post autor: Doktor » 14 paź 2018, o 10:09

jarekvolvo pisze: No i jeszcze zauważyłem gigantyczny luz na obu osiach wycieraczek, latają jak świński ryj po korycie, luz ponad 1 cm w prowadzeniach trzpieni - nie jestem pewien, w jakiej przestrzeni pracuje mechanizm, na ile jest ukryty przed wodą i na ile jest ona odprowadzana spod osi...
Mechanizm w całości jest w komorze silnika, w każdym aucie jakiem miałem czy jeździłem, miałem Trafica z logo Renault, starszą wersje Mastera i też tak było.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Mokra wykładzina w Masterce....?

Post autor: jarekvolvo » 15 paź 2018, o 10:50

Qurczę, nie mam pomysłu, jak pozbyć się wody z tej paskudnej pianki... . Wisi toto na haku pod sufitem w garażu, wiatrak dmucha od dwu dni - wody nie ubywa. To dziwny materiał ma wielką chłonność - woda odessana punktowo i powierzchniowo wodnym odkurzaczem pojawia się po chwili w tym samym miejscu... Ile tam tego siedzi ????

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Mokra wykładzina w Masterce....?

Post autor: Doktor » 15 paź 2018, o 11:21

Będziesz miał z tym problem, auto nie Twoje wiec i tak szacun że z tym walczysz (to podziękowanie to za to :) ), ja też próbowałem suszyć, skonńczyło się na kupnie suchej używki na allegro, w twoim przypadku szefa bym o to męczył.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Mokra wykładzina w Masterce....?

Post autor: jarekvolvo » 15 paź 2018, o 12:06

Dzięki :)
Autko za ok. dwa miesiące ma być sprzedane, więc nie wiem, czy będą chcieli inwestować. Niby koszt niewielki, 150-250 zł, ale jednak.. Z drugiej zaś strony, to podstawowy element wykończenia.... . Kumaty nabywca włoży rękę pod gumę i powie " Uuuu, Panie...."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie / Wnętrze / Oświetlenie”