Ducato Zmiana świateł zwykłych na światła Led z przodu

Awatar użytkownika
Rekin
Posty:1
Rejestracja:26 lip 2018, o 23:15
Samochód:ducato ,doblo
Ducato Zmiana świateł zwykłych na światła Led z przodu

Post autor: Rekin » 26 lip 2018, o 23:16

Witam wszystkich ,
Mam pytanie dotyczące przednich świateł Led w nowym modelu ducato , mam jedno auto z owymi światłami ,które niedługo będę sprzedawał z racji największego przebiegu i potrzeby kupna izotermy z agregatem , A że gorący okres to i wybór słaby i auto,które kupiłem nie ma świateł Led .Czy zamiana całych lamp zda egzamin ? Czy potrzebna jest jeszcze jakąś wymiana innych podzespołów ?(moduł , sterownik etc )
Drugie pytanie , tyczące się innego tematu ,a mianowicie kamery cofania , oryginalna w trakcie wrzucenia wstecznego biegu odpala obraz na ekranie radia/nawigacji wszystkie inne z reguły sprzedawane są z monitorem ,na czym polega ta różnica ?czy podpięcie pod ekran jest tak skomplikowane czy od czego to zależy ?
Czy ktoś puszczal może kable do kamery dolem czyli pod autem ?generalnie problemem może być to że auto już jest oddane do zabudowy i prawdopodobnie nie będzie już możliwości puszczenia kablitunelem na pace , ale jutro się zorientuje .

z góry bardzo dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Ducato Zmiana świateł zwykłych na światła Led z przodu

Post autor: Wolf » 27 lip 2018, o 19:13

Rekin pisze:Witam wszystkich ,
Mam pytanie dotyczące przednich świateł Led w nowym modelu ducato , mam jedno auto z owymi światłami ,które niedługo będę sprzedawał z racji największego przebiegu i potrzeby kupna izotermy z agregatem , A że gorący okres to i wybór słaby i auto,które kupiłem nie ma świateł Led .Czy zamiana całych lamp zda egzamin ? Czy potrzebna jest jeszcze jakąś wymiana innych podzespołów ?(moduł , sterownik etc )
Drugie pytanie , tyczące się innego tematu ,a mianowicie kamery cofania , oryginalna w trakcie wrzucenia wstecznego biegu odpala obraz na ekranie radia/nawigacji wszystkie inne z reguły sprzedawane są z monitorem ,na czym polega ta różnica ?czy podpięcie pod ekran jest tak skomplikowane czy od czego to zależy ?
Czy ktoś puszczal może kable do kamery dolem czyli pod autem ?generalnie problemem może być to że auto już jest oddane do zabudowy i prawdopodobnie nie będzie już możliwości puszczenia kablitunelem na pace , ale jutro się zorientuje .

z góry bardzo dziękuję za pomoc
Kable ni idą tunelem, tylko są na takich dziwnych mocowaniach na taśmie dwustronnej do ramy przyczepione, a kable są taka niby trytke spięte, jedyny newralgiczny punkt to wejście do kabiny, tutaj trzeba się przebić przez gumowy łącznik lub plastikowa klapkę trzeba delikatnie zmodyfikować no i dalej w kabinie, u mnie monitor jest przyczepiony do CB radia przymocowanego centralnie pod półką górną poniżej oświetlenia kabiny, kable lewym słupkiem ciągneliśmy

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Ducato Zmiana świateł zwykłych na światła Led z przodu

Post autor: Doktor » 11 sie 2018, o 21:50

Co do samej kamery, bo o kablach przedmówca pisał, to zależy od urządzenia, do którego podłączasz kamerę, generalnie są dwa sposoby, w wielu szczególnie urządzeniach audio 2 din jest przewód, do którego jeśli podamy najczęściej +12V sporadycznie -12v, to przełącza ekran w tryb wyświetlania obrazu z wejścia przypisanego do obsługi kamery, są też urządzenia, sam takie posiadam to nawigacja Navroud, które mają elektroniczna detekcję pojawienia się sygnału na wejściu kamery i w opcjach się ustawia, czy ma ta autodetekcja być włączona, no i jest trzeci niewygodny, jest wejścia AV do którego możemy podłączyć kamerę, ale musimy ręcznie w manu je włączać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie / Wnętrze / Oświetlenie”