Sprinter 2006 - brak światła mijania

Awatar użytkownika
GazPrim
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:27 sie 2017, o 10:48
Samochód:Mercedes Sprinter
Uprawnienia:AM, B
Sprinter 2006 - brak światła mijania

Post autor: GazPrim » 27 sie 2017, o 12:31

Witam, jeżdżę od nie dawna w firmie Mercedesem Sprinter z 2006 (skrzynia).
Mam problem z oświetleniem, otóż nie działa (a jeżeli już zadziała to naprawdę sporadycznie) w busie prawy przedni reflektor mijania. Prawy działa bez problemu.
Halogeny sprawdzone, nawet wymieniane - bezskutecznie.
Bezpieczniki w porządku <- ale ... jak nie świeci to w ogóle nie dostaje prądu na bezpieczniki.

Jak to naprawić?

Szef nie reaguje na zgłaszanie problemu lub reaguje - jeździj na światłach drogowych (bo matowe reflektory z racji wieku są)... no ok, ale dni są coraz krótsze i ciemno jest coraz wcześniej i w czasie pory wieczornej to już oślepiam innych na drodze :(

Pomóżcie proszę :)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Sprinter 2006 - brak światła mijania

Post autor: Dychu » 27 sie 2017, o 12:57

Witaj kolego,
Wiesz...dla mnie jeśli szef ma w dupie takie rzeczy, to ja mam w dupie szefa i idę do innej formy. Po drugie, to zabawa dla elektryka czyli najsensowniej byłoby podjechać do jakiegoś zakładu elektromechanicznego i tam fachowiec zdiagnozuje problem i naprawi a nie na forum zgadywanie co jest tego powodem, bez jaj, nie da się wszystkich problemów na forum rozwiązać :-) bo i jak ? chcesz ażebyśmy Ci elektrykę wirtualnie w aucie przeglądali ? :-)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
GazPrim
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:27 sie 2017, o 10:48
Samochód:Mercedes Sprinter
Uprawnienia:AM, B

Re: Sprinter 2006 - brak światła mijania

Post autor: GazPrim » 27 sie 2017, o 15:01

Racja. Dzięki wielkie mimo wszystko :)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Sprinter 2006 - brak światła mijania

Post autor: Dychu » 27 sie 2017, o 15:27

GazPrim pisze:Racja. Dzięki wielkie mimo wszystko :)
Nie ma za co kolego, chodzi o to, że tak by zrobiła zapewne większość z nas a Ty kombinujesz pod górkę i patrzysz na jakiegoś posranego "szefuncia" a fura już pewnie do muzeum pójdzie lada dzień :-).

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
GazPrim
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:27 sie 2017, o 10:48
Samochód:Mercedes Sprinter
Uprawnienia:AM, B

Re: Sprinter 2006 - brak światła mijania

Post autor: GazPrim » 27 sie 2017, o 23:31

Nie no, szef jest w porządku. O pracowników się troszczy - trochę mniej jednak o flotę.

Tak na szybko wpadł mi jeden a nawet dwa pomysły dlatego zapytam (bo nie za bardzo znam się na samochodach od strony mechanicznej):
1. można podłączyć prawy reflektor bezpośrednio od lewego?
2. lub ewentualnie przełożyć przewody od świateł drogowych na mijania i odwrotnie? Tzw. świateł długich nie używam, bo i tak nie świecą mocniej niż mijania :)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Sprinter 2006 - brak światła mijania

Post autor: Wolf » 28 sie 2017, o 10:59

GazPrim pisze:Nie no, szef jest w porządku. O pracowników się troszczy - trochę mniej jednak o flotę.

Tak na szybko wpadł mi jeden a nawet dwa pomysły dlatego zapytam (bo nie za bardzo znam się na samochodach od strony mechanicznej):
1. można podłączyć prawy reflektor bezpośrednio od lewego?
2. lub ewentualnie przełożyć przewody od świateł drogowych na mijania i odwrotnie? Tzw. świateł długich nie używam, bo i tak nie świecą mocniej niż mijania :)

Opcja nr 1 do przetestowania, aczkolwiek zastanawiam się czy nie masz tam gdzieś przekaźnika uszkodzonego, lub luźny przewód, bo takie są objawy, skoro lampa działa sporadycznie to znaczy że albo luźny przewód, albo przekaźnik nie zawsze styka, ja bym zrobił szybki test, a mianowicie na przednie lampy masz oddzielne bezpieczniki, weź zmostkuj ich wejście i sprawdź co się stanie, wg mnie to najszybsza możliwa naprawa, ew. kiedyś w wolnym czasie miernik i szukanie po kabelkach, aha a co z pozycjami ?

Awatar użytkownika
GazPrim
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:27 sie 2017, o 10:48
Samochód:Mercedes Sprinter
Uprawnienia:AM, B

Re: Sprinter 2006 - brak światła mijania

Post autor: GazPrim » 28 sie 2017, o 19:44

Wolf pisze: aha a co z pozycjami ?
pozycyjne działają pracy i lewy

Awatar użytkownika
GazPrim
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:27 sie 2017, o 10:48
Samochód:Mercedes Sprinter
Uprawnienia:AM, B

Re: Sprinter 2006 - brak światła mijania

Post autor: GazPrim » 30 sie 2017, o 23:04

mostkowanie bezpiecznika pracy - lewy mijania bez skutku, zostaje połączenie z lewego do prawego przewodem od lampy

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Sprinter 2006 - brak światła mijania

Post autor: detectivus » 31 sie 2017, o 08:52

GazPrim pisze:mostkowanie bezpiecznika pracy - lewy mijania bez skutku, zostaje połączenie z lewego do prawego przewodem od lampy
Czołem, podłączając dwie lampy na jednym obwodzie możesz:
A) spalić bezpiecznik - jest on przewidziany na konkretne obciążenie prądowe plus zapas, ale raczej nie podwójny.
B) stopić przewody instalacji - powód jak wyżej - efekt brak świateł, kupa roboty i ewentualnie pożar.
C) oba powyższe na raz.
Dlatego chciałbym żebyś miał to na uwadze.
Szczęśliwego rozwiązania problemu,
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
GazPrim
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:27 sie 2017, o 10:48
Samochód:Mercedes Sprinter
Uprawnienia:AM, B

Re: Sprinter 2006 - brak światła mijania

Post autor: GazPrim » 1 wrz 2017, o 00:04

detectivus pisze:
GazPrim pisze:mostkowanie bezpiecznika pracy - lewy mijania bez skutku, zostaje połączenie z lewego do prawego przewodem od lampy
Czołem, podłączając dwie lampy na jednym obwodzie możesz:
A) spalić bezpiecznik - jest on przewidziany na konkretne obciążenie prądowe plus zapas, ale raczej nie podwójny.
B) stopić przewody instalacji - powód jak wyżej - efekt brak świateł, kupa roboty i ewentualnie pożar.
C) oba powyższe na raz.
Dlatego chciałbym żebyś miał to na uwadze.
Szczęśliwego rozwiązania problemu,
Pozdrawiam

Dziękuję.. no pożaru to nie chcemy mieć, tym bardziej, że busikiem wozimy butle z gazem (ADR) :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie / Wnętrze / Oświetlenie”