Sprinter 2006 - brak światła mijania

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS
Re: Sprinter 2006 - brak światła mijania

Post autor: Dychu » 1 wrz 2017, o 10:01

No kolego, to masz szansę zostać drugim, Polskim....kosmonautom :-), polecisz na Marsa swoim busikiem w razie "W" :-).

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Sprinter 2006 - brak światła mijania

Post autor: orys » 1 wrz 2017, o 23:44

detectivus pisze:Czołem, podłączając dwie lampy na jednym obwodzie możesz:
A) spalić bezpiecznik - jest on przewidziany na konkretne obciążenie prądowe plus zapas, ale raczej nie podwójny.
B) stopić przewody instalacji - powód jak wyżej - efekt brak świateł, kupa roboty i ewentualnie pożar.
C) oba powyższe na raz.
Ja wiem? Może po prostu mieć tak, że mu będą słabiej świecić.

To było rozwiązanie popularne w Wielkiej Brytanii jeszcze w latach 90-tych (moja Primera z 1995 takie miała), nazywało sie to światła dim-dip. Przy ustawieniu manetki w pozycję, która normalnie zapalała postojowe, jeśli była przekręcona stacyjka, reflektory włączały się, ale podłączone były szeregowo a nie równolegle...
Obrazek

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Sprinter 2006 - brak światła mijania

Post autor: detectivus » 2 wrz 2017, o 02:02

orys pisze:
detectivus pisze:Czołem, podłączając dwie lampy na jednym obwodzie możesz:
A) spalić bezpiecznik - jest on przewidziany na konkretne obciążenie prądowe plus zapas, ale raczej nie podwójny.
B) stopić przewody instalacji - powód jak wyżej - efekt brak świateł, kupa roboty i ewentualnie pożar.
C) oba powyższe na raz.
Ja wiem? Może po prostu mieć tak, że mu będą słabiej świecić.

To było rozwiązanie popularne w Wielkiej Brytanii jeszcze w latach 90-tych (moja Primera z 1995 takie miała), nazywało sie to światła dim-dip. Przy ustawieniu manetki w pozycję, która normalnie zapalała postojowe, jeśli była przekręcona stacyjka, reflektory włączały się, ale podłączone były szeregowo a nie równolegle...
Kolego Orys, masz część racji. Rozwiązanie o którym piszesz jest jak najbardziej możliwe, ale tylko w wypadku gdy instalacja świateł mijania jest na pojedynczym obwodzie. Wtedy zabezpieczenie jest dostosowane do sumarycznej mocy lamp, a po przełączeniu w układ szeregowy przygasają, bo otrzymują o połowę niższe napięcie zasilania.
Jednak w większości nowszych aut lampy są odseparowane na osobnych obwodach z osobnym zabezpieczeniem dostosowanym do obciążenia każdego pojedynczo.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Sprinter 2006 - brak światła mijania

Post autor: orys » 3 wrz 2017, o 01:40

Zapewne jest tak jak mówisz, niestety jestem kompletnym lajkonikiem w kwestii elektryki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Edelgard34
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:4 wrz 2017, o 10:36

Re: Sprinter 2006 - brak światła mijania

Post autor: Edelgard34 » 22 wrz 2017, o 11:07

Ja tak samo, nie znam się na tym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie / Wnętrze / Oświetlenie”