Łóżko w blaszaku

Awatar użytkownika
marekgin
Posty:8
Rejestracja:12 lip 2013, o 20:43
Samochód:iveco
Firma:własna
Uprawnienia:A,B,C,C+E.KW,KK.,ADR
Lokalizacja:Krosno
Łóżko w blaszaku

Post autor: marekgin » 24 lip 2013, o 22:34

Witam jeśli jest ktoś zainteresowany dobrym i wygodnym łózkiem do blaszki to polecam Markar Mińsk Maz.
Mam to łóżko zamontowane i naprawde jest ok.wygodne ,składane ,i firma dopasowuje łóżko do kazdego typu
auta nawet samemu mozna podac wymiary,to zrobią według życzenia ,ja do daily płaciłem 1400 zł z montazem,
Pozdr
link http://markar.com.pl/?lezanka,19

Awatar użytkownika
titoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:13 cze 2013, o 14:16
Firma:rencar
Uprawnienia:b

Re: Łóżko w blaszaku

Post autor: titoo » 3 paź 2013, o 12:48

koledzy szukam kogos co robi łózka z śląska??

Awatar użytkownika
KubaDKL
Posty:5
Rejestracja:14 gru 2013, o 19:24
Samochód:Fiat Ducato
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Bystrzyca Kłodzka

Re: Łóżko w blaszaku

Post autor: KubaDKL » 2 sty 2014, o 11:01

Siema. Dostałem ostatnio busa jeżdżę u prywaciarza, Panowie załamałem się samoróbka w blaszce nic nie dokończone przeciągi itp. szukam kogos kto by mi podpowiedział jak by to można samemu zrobić. Bozia dała 2 rączki i rozum wiec nie trzeba w cale jeździć po firmach żeby robiły tlyko samemu mozna to ogarnąc. Pytnaie czy ktoś już próbował samemu ma koncepcje lub sprawdzoną metodę ?

Awatar użytkownika
bamberas
Posty:18
Rejestracja:23 sie 2013, o 15:33
Samochód:Iveco Daily
Firma:brak
Uprawnienia:B + ADR
Lokalizacja:Pruszcz Gdański

Re: Łóżko w blaszaku

Post autor: bamberas » 1 lut 2014, o 23:28

Jeśli masz spawarkę, to wyspawaj ramę wraz z zawiasami, na końcu oddalonym od ściany porządne uchwyty żeby pas przeciągnąć i zamocować do rozpórki na dachu. Dalej już tylko sklejka pod łóżko, a dookoła jakiś dobry materiał (2 koce z bazaru :P ) przymocowany na wysokości pasów bezp. i przeciągnięty dookola. ot cała filozofia. ew, możesz nóżkę dorobić.

P.S. profil 20mm ścianka 2mm wystarczy
Obrazek

Awatar użytkownika
Organ18
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:21 lip 2015, o 10:42
Samochód:Crafter
Uprawnienia:B+ ADR + ADR7

Re: Łóżko w blaszaku

Post autor: Organ18 » 21 lip 2015, o 11:03

Cześć Wam Bamberas nie wiem czy do końca masz rację . Bo obecnie myślę nad autkiem typu Crafter maxi czyli taki sobie blaszak/furgon haha jak to moja znajoma powiedziała po otwarciu tylnych drzwi wchodzę do długiego blaszanego tunelu ;) Ale przechodząc do twojej wypowiedzi ok pomysł fajny ale co z prawem ?? Bo myślę nad zrobieniem takiej leżanki składanej i to nie takie proste bo wcześniej rozmawiałem z firmą aby leżanka była w całości bo takie też można zzrobić / nie składana takie pudełko dołożone gdy zaproponowałem im by dolną część również wykorzystać dla drugiego łóżka bo i tak górne nie jest składane to nic mi nie odpisali , z kolei inna firma odmówiła gdy zaproponowałem takie łóżko ( stałe nie składane ) zrobić przy podłodze ewentualnei podwójne żeby jeden kierowca mógł jechać a drugi spał na dolnym i wrazie hamowania on zatrzymie się na siedzeniu a nie poleci na szybę i odmówili więc się dowiadywałem na temat Kurników , Havy Truck , leżanek składanych/stałych Powiedziano że zrobią leżankę do auta wystawiają certyfikat że wykonane to zostało profesjonalnie wtedy trzeba jechać do Stacji Kontroli zrobić przegląd bo się zmienia ciężar pojazdu , tam się dostaje papierek trzeba iść do wydziału komunikacji i Wyrobić nowy dowód rejstracyjny . Tak wiec wiesz samoróbka ok zaoszczędza kasę oraz robisz to jak chcesz ale w kwestii prawnej jest inaczej tak samo karetki te małe typu Doblo / Kangoo mają wbite w dowód że to są specjalne ilość miejsć 3 siedzące + 1 leżąca :D ps. Przypuszczam że tamta firma odmówiła przez spanie podczas jazdy gdyż prawo zabrania spania podczas jazdy , wyjątkiem są autobusy turystyczne gdzie kierowca śpi w bagażniku bo podobno one maja specjalną wzmocnioną klatkę .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie / Wnętrze / Oświetlenie”