Czym zmyć naklejkę...

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB
Czym zmyć naklejkę...

Post autor: jarekvolvo » 18 lip 2017, o 21:40

Słońce spaliło doszczętnie nakleję "Spojkar" na kurniku. Zeszła bez bUlU :). Ale została masa kleju, który ma w doopie. czy traktuję go nitrem, extrakcyjną, czy nawet Xyleniem - żelkot się gotuje, kleju nie rusza, tak samo opalarka, grrr. . Znacie inne metody ???

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Czym zmyć naklejkę...

Post autor: Dychu » 23 lip 2017, o 08:49

Witaj Jarku,
Wyczerpałeś chyba wszystkie znane mi opcję i chyba musisz się pogodzić z obecnością tego syfu.
Właśnie zjechałem z towarem do zrzucenie w PL i pewnie będzie tydzień pauzy ale trafiłem na najgorszą zaraze jak może się nam przydarzyć w tej pracy....spedytor były busiarz. Koleszka 20 kilkutetni, jeździł busikiem kilka miesięcy i teraz on będzie mnie, kierowce zawodowego z C+E i 20 letnią praktyką, uczył tego fachu :-). Dostał już zjebkę, poinformowałem szefa, że pod takimi idiotami nie będę jeździł no i jutro się zrzucam i walę do bazy bo dalej nie pojadę pod takim spedytorem. Ciekaw jestem co firma jutro wykombinuje, co jest dla niej cenniejsze, spedytor niemota czy kierowca który mu zarabia kase i robi całą robote :-)

Pozdrawiam Jarku i życzę zadowolenia z Twojej firmy, abyś nie trafił na takiego geniusza spedytora :-).
Andrzej

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Czym zmyć naklejkę...

Post autor: jarekvolvo » 30 lip 2017, o 22:47

Heh, dopiero przeczytałem..... .
Zal dooope ściska.. .
Ale widzę żeś wziął sprawy w swoje ręce ;)
A na takich kretynów są sposoby ;)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Czym zmyć naklejkę...

Post autor: Wolf » 26 sty 2018, o 10:41

jarekvolvo pisze:Słońce spaliło doszczętnie nakleję "Spojkar" na kurniku. Zeszła bez bUlU :). Ale została masa kleju, który ma w doopie. czy traktuję go nitrem, extrakcyjną, czy nawet Xyleniem - żelkot się gotuje, kleju nie rusza, tak samo opalarka, grrr. . Znacie inne metody ???
Kolega nie odbiera skubany się urlopuje, ale moja sugestia, najbliższa firma gdzie robią drukują i wycinają reklamy, tam na bank ci podpowiedzą jaką chemię zastosować. W ich codziennej pracy muszą usunąć stare wyblakłe reklamy i zazwyczaj w ich miejsce wklejają nowe, u kolegi widziałem wielokrotnie jak po zerwaniu starej reklamy zostawała masa kleju, a następnym razem czyściutkie było ;)

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Czym zmyć naklejkę...

Post autor: jarekvolvo » 26 sty 2018, o 11:32

Dzięki :)
Na szczęście znalazłem w garażu stare "prawdziwe" nitro -takie naprawdę śmierdzące nitrem - i tym zmyłem bez problemu.
Te współczesne rozpuszczalniki mają się nijak do do "historycznych". Spróbuj zatankować zapalniczkę czy ogrzewacz katalityczny "rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym" - smród i kicha. A kiedyś "benzynę ekstrakcyjną " łykały bez bólu ;(

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Czym zmyć naklejkę...

Post autor: Wolf » 26 sty 2018, o 16:13

jarekvolvo pisze:Dzięki :)
Na szczęście znalazłem w garażu stare "prawdziwe" nitro -takie naprawdę śmierdzące nitrem - i tym zmyłem bez problemu.
Te współczesne rozpuszczalniki mają się nijak do do "historycznych". Spróbuj zatankować zapalniczkę czy ogrzewacz katalityczny "rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym" - smród i kicha. A kiedyś "benzynę ekstrakcyjną " łykały bez bólu ;(
EKOLDZY, inaczej nie da się tego wytłumaczyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie / Wnętrze / Oświetlenie”