zabudowa paki

Awatar użytkownika
malpa
Użytkownik
Użytkownik
Posty:88
Rejestracja:27 lip 2013, o 11:59
Uprawnienia:b
zabudowa paki

Post autor: malpa » 13 lip 2014, o 16:55

obijał ktoś sobie sam pakę w blaszaku sklejką? warto się w to bawić samemu czy lepiej poszukać jakiejś firmy ?

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: zabudowa paki

Post autor: FRONT242 » 13 lip 2014, o 18:11

malpa pisze:obijał ktoś sobie sam pakę w blaszaku sklejką? warto się w to bawić samemu czy lepiej poszukać jakiejś firmy ?
a w jakim celu takie " cusik " ?
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
malpa
Użytkownik
Użytkownik
Posty:88
Rejestracja:27 lip 2013, o 11:59
Uprawnienia:b

Re: zabudowa paki

Post autor: malpa » 13 lip 2014, o 18:15

potrzebuję zabudować pakę, gdyż samochód do kurierki a wiadomo że nie raz coś się przewróci coś spadnie i różnie to może być a nie chce zaraz blacharki robić

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: zabudowa paki

Post autor: FRONT242 » 13 lip 2014, o 18:33

malpa pisze:potrzebuję zabudować pakę, gdyż samochód do kurierki a wiadomo że nie raz coś się przewróci coś spadnie i różnie to może być a nie chce zaraz blacharki robić

teraz kumam, ja takie cos to bym zrobil we wlasnym zakresie, 4 lub 5 plyt OSB po 10 lub 12 mm grubosci ( cena jednej plyty 50-60 zeta ) , jakis stelaz z profili tak zwanych aluminiowych( metalowych ) + wkrety ( nastepne max 100 zeta ) , na oko z 8 godzin roboty

ja bym wybral plyte OSB a nie sklejke , bo jak to ma byc tylko po to aby chronic blachy to szkoda kase wywalac na sklejke , plyta-sklejka jest 2 razy drozsza niz plyta-OSB
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
malpa
Użytkownik
Użytkownik
Posty:88
Rejestracja:27 lip 2013, o 11:59
Uprawnienia:b

Re: zabudowa paki

Post autor: malpa » 13 lip 2014, o 19:56

profili nie potrzebuję, wzmocnienia ścian bocznych będą służyć za stelaż... muszę porównać ceny płyty osb i sklejki ale z tego co patrzyłem po necie to płyta sklejki 30-50zł więc nie powinno być tak źle 8-)

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: zabudowa paki

Post autor: FRONT242 » 13 lip 2014, o 20:04

malpa pisze:profili nie potrzebuję, wzmocnienia ścian bocznych będą służyć za stelaż... muszę porównać ceny płyty osb i sklejki ale z tego co patrzyłem po necie to płyta sklejki 30-50zł więc nie powinno być tak źle 8-)
podalem ci aktualne ceny jakie sa u nas w sklepech budowlanych , zelezy jakiej grubosci plyta , do takiego czegos co chcesz zrobic to 10 mm wedlog mnie jest OK a to kosztuje w MROWCE okolo 50 zeta ( OSB ) , sklejka 10mm - ponad 100 zeta , mowie o duzych plytach
jak ty chcesz te plyty przymocowac do blach , bez uszkadzania , bo nie za bardzo sobie to wyobrazam :?:
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
malpa
Użytkownik
Użytkownik
Posty:88
Rejestracja:27 lip 2013, o 11:59
Uprawnienia:b

Re: zabudowa paki

Post autor: malpa » 13 lip 2014, o 20:52

każda ściana boczna ma takie jakby wzmocnienia, które są również stelażem i odstają od blachy około 5cm więc spokojnie można wkrętami przykręcić do tychże wzmocnień.

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: zabudowa paki

Post autor: FRONT242 » 13 lip 2014, o 21:20

malpa pisze:każda ściana boczna ma takie jakby wzmocnienia, które są również stelażem i odstają od blachy około 5cm więc spokojnie można wkrętami przykręcić do tychże wzmocnień.
kumam kumam , takie poprzeczki-slupki pionowe , wzmacniajace konstrukcje paki , no to masz fajne miejsce zeby " przycumowac " plyty
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
busdriver23
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:5 lis 2014, o 13:21

Re: zabudowa paki

Post autor: busdriver23 » 5 lis 2014, o 13:28

Ja osobiście powierzyłbym takie coś profesjonalnej firmie. Nie ma co za bardzo rozbić takich rzeczy samemu. Może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Korzystam z pomocy www.busiarze.com.pl/naprawa-naczep.html i w sumie nigdy mnie nie zawiedli :) Ceny też nie takie złe, więc jak się mam sam zabrać za to to może lepiej rzeczywiście powierzyć innym.

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: zabudowa paki

Post autor: STI » 14 gru 2014, o 21:00

Malpa,popatrz na allegro,można znależć oryginalne "opakowania"(z rozbiórki) i można trafić fajną cenę. Może to śmieszne,ale zapamiętać nie z anglika :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie / Wnętrze / Oświetlenie”