Nie reaguje na pedał gazu

Awatar użytkownika
grzes23
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:1 lis 2013, o 20:50
Samochód:Peugeot Boxer
Uprawnienia:B
Nie reaguje na pedał gazu

Post autor: grzes23 » 1 lis 2013, o 20:59

Witam !
Mam pytanie -czy ktoś wie co może być przyczyną,że coraz częściej zdarza mi się,że po odpaleniu silnik pracuje b.nierówno i w ogóle nie reaguje na pedał gazu. Udaje się zapalić z wciśniętym gazem .Potem już jeździ prawidłowo !? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MlodyLeo
Posty:126
Rejestracja:1 wrz 2013, o 12:02
Samochód:Mercedes Sprinter316
Uprawnienia:A,B

Re: Nie reaguje na pedał gazu

Post autor: MlodyLeo » 2 lis 2013, o 15:49

Może napisz kolego jakie auto jaki silnik itp. ponieważ przyczyn nierównej pracy silnika może być wiele pierwsza jaka mi się nasuwa to silnik krokowy ale pewności nie ma.
Obrazek

Awatar użytkownika
grzes23
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:1 lis 2013, o 20:50
Samochód:Peugeot Boxer
Uprawnienia:B

Re: Nie reaguje na pedał gazu

Post autor: grzes23 » 17 lis 2013, o 21:09

Witam
To Boxer 3.0 2008 r. Właśnie wczoraj wykręciłem przepustnicę i ją umyłem-w środku była czarna sadza i w kolektorze też ! Czy to normalne po 100 tys.km ? Ale po dwóch rozruchach nie widzę poprawy...Może jak się przejadę...?

Awatar użytkownika
wichura
Posty:51
Rejestracja:12 cze 2013, o 23:02
Samochód:Ducato
Firma:Juhnke
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Nie reaguje na pedał gazu

Post autor: wichura » 22 lis 2013, o 10:11

Najprawdopodobniej zdechł ci przepływomierz, jest to płytka która wychyla się wraz z zwiększaniem się pobieranego powietrza przez filtr. zazwyczaj jest on umiejscowiony zaraz za filtrem powietrza. Awaria przepływki zwykle daje efekt braku reakcji na pedał gazu lub falowanie obrotów, również szarpaniem i spadkiem mocy
Alter'Ego w trasie - http://www.facebook.com/gabriellashat - Zapraszam!

Awatar użytkownika
TOMMIcox
Użytkownik
Użytkownik
Posty:50
Rejestracja:9 lip 2013, o 10:17
Samochód:Boxer
Uprawnienia:B,C+E
Lokalizacja:POMORSKIE(GS)

Re: Nie reaguje na pedał gazu

Post autor: TOMMIcox » 7 sty 2014, o 20:05

grzes23 pisze:Witam !
Mam pytanie -czy ktoś wie co może być przyczyną,że coraz częściej zdarza mi się,że po odpaleniu silnik pracuje b.nierówno i w ogóle nie reaguje na pedał gazu. Udaje się zapalić z wciśniętym gazem .Potem już jeździ prawidłowo !? Pozdrawiam
jesli nie reaguje na pedal pezyspieszenia to rowniez moze byc to wina potencjometru pedalu gazu.
ale,ze temat juz troszke stary sie zrobil,wiec moze usterka usunieta. to napisz co bylo przyczyna takiej pracy silnika?

Awatar użytkownika
emmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:18 mar 2016, o 12:15
Samochód:?
Firma:?
Uprawnienia:B

Re: Nie reaguje na pedał gazu

Post autor: emmer » 22 lip 2016, o 11:22

naprawdę musisz być zdesperowany

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: Nie reaguje na pedał gazu

Post autor: STI » 23 lip 2016, o 14:57

Paszoł won...
terenowy pisze:hmnn powody mogą być różne. Kiedyś miałem podobną sytuację o ile mnie pamieć nie myli a że jestem z Wawy to skorzystałem z http://besthol.pl/elektryka-samochodowa/ bo prowadzą mobilny warsztat samochodowy i przyjechali raz dwa naprawili wszystko.Niestety nie pamiętam już dokładnie co było przyczyną

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Nie reaguje na pedał gazu

Post autor: Wolf » 26 lip 2016, o 21:22

grzes23 pisze:Witam !
Mam pytanie -czy ktoś wie co może być przyczyną,że coraz częściej zdarza mi się,że po odpaleniu silnik pracuje b.nierówno i w ogóle nie reaguje na pedał gazu. Udaje się zapalić z wciśniętym gazem .Potem już jeździ prawidłowo !? Pozdrawiam
Przerabiałem to ostatnio, pedał w podłogę sprzęgło, zapłon, trzeba było DPF wypalić kilkukrotnie, pomogło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU / Elektronika”