Ustawienie zegarka w Masterce

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB
Ustawienie zegarka w Masterce

Post autor: jarekvolvo » 22 paź 2018, o 08:42

Chopy :mrgreen: , podpowiedzcie, bo ze łba wyleciało :oops: :oops: - jak ustawić zegarek w Reni :?: Po klikaniu w wybór funkcji migają obie cyfry - czym je zmienić - to była chyba kombinacja jakichś klawiszy w radiu albo na kierownicy... . Ot, starość, pamięć już nniiie ta :lol: :lol: :oops: :oops:

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: Ustawienie zegarka w Masterce

Post autor: 0liwski2nd » 22 paź 2018, o 09:25

Najpierw prawą wymuś wskoczenie na pozycję nastaw zegar...
Gdy zacznie migotać tym lewym półprzyciskiem ustawiasz najpierw H. Potem prawym półprzyciskiem klikasz odpowiednią wartość. Analogicznie powtarzasz dla Minut.
Robię to zawsze intuicyjnie... Np przy wymianie aku itp.. i o ile pamiętam to jeszcze tymi dwoma półprzyciskami na raz naciskasz zatwierdzenie.
WAŻNE... po operacji nastawienia zegara wymuś przejście w inne wskazanie, np. średnie spalanie itp...

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Ustawienie zegarka w Masterce

Post autor: jarekvolvo » 22 paź 2018, o 10:45

Hmmm..., mam coś nie tak.... . Półprzyciski mam tylko w manetce wycieraczek po prawej stronie. Poza tym tylko sterowanie radia na kolumnie i prawe i lewe guziki do tempomatu w kierownicy - z tego żadna reakcja...

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Ustawienie zegarka w Masterce

Post autor: BoberKSG » 22 paź 2018, o 13:07

Funkcja zegara, godziny. Przytrzymaj jednocześnie dwa polprzyciski (górny, dolny) przez okres 2-3 sekund. Zacznie migac i zrób tak samo jeszcze raz i wskoczy Ci migotanie godziny ( ustaw na jednym z polprzyciskow) następnie znów oba jednocześnie i wskocza Ci minuty. No i znów nastaw.
Po wszystkim zatwierdź poprawna godzinę przytrzymując znów jednocześnie oba przyciski :)
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: Ustawienie zegarka w Masterce

Post autor: 0liwski2nd » 22 paź 2018, o 13:25

jarekvolvo pisze:Hmmm..., mam coś nie tak.... . Półprzyciski mam tylko w manetce wycieraczek po prawej stronie. Poza tym tylko sterowanie radia na kolumnie i prawe i lewe guziki do tempomatu w kierownicy - z tego żadna reakcja...
No właśnie o nich mówiłem... Tylko jak nazwać tę półprzyciski.. stąd nazwałem jeden lewym a drugi prawym.. Wydawało mi się to zrozumiałe.. ale wiem, ze często trudno jest przelać myśl na papier/ekran...

Doprecyzowując... manetka prawa.. ale dalej tak jak napisałem.. półprzycisk lewy i półprzycisk prawy według "instrukcji" :)

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Ustawienie zegarka w Masterce

Post autor: jarekvolvo » 22 paź 2018, o 17:16

No, niestety, coś jest do doopy...... . Nie daje się wybrać opcja przełączania H/M... za to chwilami zapala się kontrolka "autostartu" ( który i tak nie działa) i miga w takt cyferek zegarka... :(

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: Ustawienie zegarka w Masterce

Post autor: 0liwski2nd » 23 paź 2018, o 15:55

jarekvolvo pisze:No, niestety, coś jest do doopy...... . Nie daje się wybrać opcja przełączania H/M... za to chwilami zapala się kontrolka "autostartu" ( który i tak nie działa) i miga w takt cyferek zegarka... :(
Najpierw wyklikaj opcję NASTAW ZEGAR

Potem tym górnym (wcześniej nazwałem go lewym) półprzyciskiem przytrzymujesz dłużej... i zacznie Ci migać godzina... dolnym klikasz wartość dla godziny... Potem ponownie górnym przytrzymujesz dłużej i
ustawiasz wartość dla minut... I tu musisz operację zakończyć na przestawieniu tych opcji np. na średnie spalanie itp....

Qrcze... może nagram Ci filmik... Musisz to ogarnąć... to proste

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Ustawienie zegarka w Masterce

Post autor: jarekvolvo » 24 paź 2018, o 22:01

Ideę znam. Jednak urządzenie nie chce współpracować.,. Mogę poruszać się po menu głównym, ale nie mogę przejść do funkcji,

ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU / Elektronika”