Czasami muli Ducato 2.8 JTD

Awatar użytkownika
radex1978
Posty:1
Rejestracja:11 cze 2018, o 20:27
Samochód:Fiat Ducato 2.8 JTD
Uprawnienia:B
Czasami muli Ducato 2.8 JTD

Post autor: radex1978 » 11 cze 2018, o 20:38

witam,

mam mały problem z niedawno kupionym Ducato 2.8 JTD 128KM z 2001 roku.
Otóż na pierwszych trzech biegach idzie jak torpeda, ale po wrzuceniu 4. lub 5. czasami jest muł (gaz do dechy, a nie potrafi utrzymać prędkości). Wystarczy wówczas na chwilę wcisnąć i puścić sprzęgło i przyspiesza bez problemu. Sytuacja taka zdarza się średnio raz na kilka(naście) razy wrzucenia 4/5 biegu. Z reguły jest OK.
Skoro wystarczy wciśnięcie sprzęgła to raczej nie jest to tryb awaryjny (wówczas pomagałoby dopiero ponowne uruchomienie silnika). Na turbinę też mi to nie wygląda bo problem pojawia się wyłącznie po wrzuceniu 4/5 biegu (a nie w trakcie przyspieszania na którymś biegu).

Nie wyświetla się żaden check, niestety mam problem z podłączeniem komputera bo występuje tu gniazdo 3 pin (OBD1).
Dodam, że sprawdzałem w ASO po VINie i samochód fabrycznie nie ma ani przepływomierza ani EGR, jest tylko jakiś czujnik doładowania na kolektorze ssącym.
Możliwe, że był czipnięty bo przyspiesza jakby miał trochę więcej kucyków. Silnika pracuje bardzo równo, przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu na luzie puści dymka, ale bez przesady.
Mam wrażenie jakby na nierównościach przerywał na ułamek sekundy (tzn. taka bardzo krótka przerwa w przyspieszaniu).
Czy macie jakiś pomysł co może być przyczyną tego mulenia?

Wróć do „ECU / Elektronika”