Zasilacz do laptopa

Awatar użytkownika
Amcia
Posty:140
Rejestracja:29 mar 2013, o 18:34
Samochód:Citroen Berlingo
Lokalizacja:Rzeszów
Zasilacz do laptopa

Post autor: Amcia » 31 lip 2013, o 23:06

Witajcie.

Wcześniej jeździłem Transitem i takich problemów nie miałem i nie wiem czy to wina auta czy zasilacza. Do rzeczy.
Jeżeli podepnę zasilacz do laptopa to nie ładuje. Żeby naładować baterię muszę wyłączyć komputer. W weekend miałem tak, że raz ładował raz nie (co sekundę się zmieniało). Zna ktoś może przyczynę? Kupić lepszy zasilacz?
Obrazek
Zapraszam na mojego bloga - http://www.amcia.busiarze.com.pl
Polub mnie na Facebooku! http://www.facebook.com/amcia.blog

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: Zasilacz do laptopa

Post autor: Maciek » 1 sie 2013, o 09:03

Co prawda elektrykiem nie jestem, ale pierwsze co bym zrobił w takiej sytuacji, to zmierzył ile amper jest na wyjściu w zapalniczce, a później sprawdził ile amper potrzebuje zasilacz. Bo czasami może być tak, że w Transicie miałeś trochę więcej [A] i wszystko chodziło. Aczkolwiek, mogę się mylić...
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
wichura
Posty:51
Rejestracja:12 cze 2013, o 23:02
Samochód:Ducato
Firma:Juhnke
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Zasilacz do laptopa

Post autor: wichura » 21 sie 2013, o 03:49

Takie transSHIT'y mówią same za siebie, zazwyczaj są małych gabarytów i często się rozgrzewają do pierwszej "ograniczającej" czyli - obniżają prąd dla laptopa -> dlatego na wyłączonym się ładował, na włączonym niekoniecznie
W miarę rozgrzewania włącza się 2gi stopień odcinania - i taka przetworniczka się załącza i rozłącza co chwilę, lub, rozłącza się "na wieki wieków".
~ Inną sprawą jest to, czy masz ładne, czyste styki w gnieździe zapalniczki do której to podłączasz, oraz, czy centralny (dodatni) bolec jest sprężynowany czy sztywny, i wiele innych - drobnych pierdółek których nie jestem w stanie nawet zliczyć... Najlepiej, kupić solidne gniazdo zapalniczki, z 2m przewodu 2,5-4mm, podłączyć to do akumulatora i wcisnąć w to takowy transshit, mocując wtyczkę dodatkowo jakąś taśmą klejącą, co by nie wypadał i się nie luzował przy każdym drgnięciu.

Osobiście jednak, polecam przetwornicę solidną (solidna budowa, wykonanie - nie moc. ) i oryginalny zasilacz dla laptopa - rozwiązanie bardziej prądożerne - ale znacznie pewniejsze i lepsze.
Alter'Ego w trasie - http://www.facebook.com/gabriellashat - Zapraszam!

Awatar użytkownika
Rafal_Ducato_02
Posty:2
Rejestracja:23 mar 2016, o 22:59
Samochód:Fiat Ducato 3.0 10ep
Firma:Dar-Trans
Uprawnienia:B+E
Lokalizacja:koło

Re: Zasilacz do laptopa

Post autor: Rafal_Ducato_02 » 23 mar 2016, o 23:25

podłacz bezposrednio pod akumulator albo dorob na nim gniazdo zapalniczki tylko jakies lepsze zeby sie nie stopilo

Awatar użytkownika
3D3D3D
Użytkownik
Użytkownik
Posty:73
Rejestracja:19 lip 2014, o 11:51
Samochód:Renault Master 2.3
Firma:FHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Śląsk

Re: Zasilacz do laptopa

Post autor: 3D3D3D » 24 mar 2016, o 13:05

Rafal_Ducato_02 pisze:podłacz bezposrednio pod akumulator albo dorob na nim gniazdo zapalniczki tylko jakies lepsze zeby sie nie stopilo
Taki pomysł jak w cytacie to tylko jeżeli Ci się znudził twój laptop. Najlepszy sposób to tak jak pisał wichura-dobra przetwornica podłączona przez bezpiecznik bezpośrednio z akumulatorem i do niej włączony oryginalny zasilacz laptopa. Są też na rynku zasilacze do takich urządzeń, np.
http://www.sferis.pl/p/366430-zasilacz- ... v-65w.html

Przetwornica 12/220 w samochodzie moim zdaniem jest lepszym pomysłem bo może mieć szersze zastosowanie. Należy tylko pamiętać o nie przekraczaniu dopuszczalnej pobieranej mocy przetwornicy przez podłączone urządzenia (i oczywiście podłączyć przetwornicę do akumulatora odpowiednio grubymi kablami przez bezpiecznik - prąd pobierany z akumulatora przy hipotetycznej sprawności przetwornicy 100% przy obciążeniu 48W może wynosić 4A.)
Pozdrawiam.
"Wszystko jest możliwe. Szczególnie wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewasz."
-Anne Rice-

ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU / Elektronika”