NOWY AKUMULATOR SPRINTER 513 ( 906 ) - 2009 rok

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN
NOWY AKUMULATOR SPRINTER 513 ( 906 ) - 2009 rok

Post autor: FRONT242 » 3 gru 2014, o 20:27

Oryginalny aku nie odpala jak temp. spada do ZERA stopni . Jak jest na PLUSie to ledwo ledwo ale odpala . Czas kupic nowy bo podlaczanie do prostownika i kupowanie cudownych plynow tu juz chyba nic nie pomoze .

Szukalem na necie cen akumulatorow do mojego modelu :
http://www.iparts.pl/auto-czesci/akumul ... 00042.html

Ceny i firmy sa rozne . Moze ktos cos poleci/podpowie ?

Taki jest oryginalnie od nowego ( typu VRLA ) :
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 gru 2014, o 14:30 przez FRONT242, łącznie zmieniany 1 raz.
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
piurko
Użytkownik
Użytkownik
Posty:95
Rejestracja:5 sty 2014, o 00:20
Samochód:Master III
Uprawnienia:A,B

Re: NOWY AKUMULATOR SPRINTER 513 ( 906 ) - 2009 rok

Post autor: piurko » 3 gru 2014, o 20:55

Moje doświadczenie - po półtora roku oryginalny akumulator jesienią klęknął... Po nocy z ogrzewaniem w weekend Renia nie odpaliła . Bez ogrzewania nie było problemu . Udało mi się na gwarancji wymienić na nowy i od razu kupiłem dodatkową bateria do ogrzewania i gniazdek - chyba 74Ah i zrobiłem instalację ładowania . Na początku aku dodatkowe wytrzymywało do 2 dni . Latem jeździła lodówka podpięta pod ten akumulator .
Pierwsze grzanie w tym sezonie i ... :cry: 5-6 godzin i zimno w kurniku . Zapytanie w serwisie vebasto - odpowiedź , że to normalka ,że padł akumulator .
Mój wniosek - nie warto przepłacać za super baterię , bo i tak Ci zdechnie po dwóch latach użytkowania . Kupić coś przyzwoitego i liczyć się z wymianą za dwa lata . Nie wiem czy masz ogrzewanie postojowe i będzie to pasowało do Twojego auta , ale takie moje doświadczenie i refleksja.

Awatar użytkownika
Junior
Użytkownik
Użytkownik
Posty:98
Rejestracja:29 mar 2014, o 10:49
Samochód:Sprinter; Master
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Łódź

Re: NOWY AKUMULATOR SPRINTER 513 ( 906 ) - 2009 rok

Post autor: Junior » 3 gru 2014, o 22:40

W sprinterze mam AGM i dwa lata wstecz odstał zimą na placu dwa tygodnie gdzie mrozy dochodziły do -20*C w nocy i sał rade odpalić więc polecam jak najbardziej żelówke tym bardziej jeśli ma dźwignąć jeszcze webasto. Jak chcesz to mam namiar na gościa który sprzedaje żelówki w przyzwoitych pieniądzach.

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: NOWY AKUMULATOR SPRINTER 513 ( 906 ) - 2009 rok

Post autor: FRONT242 » 3 gru 2014, o 22:45

Junior pisze:W sprinterze mam AGM i dwa lata wstecz odstał zimą na placu dwa tygodnie gdzie mrozy dochodziły do -20*C w nocy i sał rade odpalić więc polecam jak najbardziej żelówke tym bardziej jeśli ma dźwignąć jeszcze webasto. Jak chcesz to mam namiar na gościa który sprzedaje żelówki w przyzwoitych pieniądzach.
Mam zalozone - Webasto airtop 2000 st .
Kopsnij namiar na goscia , to przed zakupem porownam ceny . Mozesz na priwa wyslac . Z gory dziekuje .
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
piurko
Użytkownik
Użytkownik
Posty:95
Rejestracja:5 sty 2014, o 00:20
Samochód:Master III
Uprawnienia:A,B

Re: NOWY AKUMULATOR SPRINTER 513 ( 906 ) - 2009 rok

Post autor: piurko » 3 gru 2014, o 23:07

Junior , też poproszę namiar na te żelówki.

Awatar użytkownika
Junior
Użytkownik
Użytkownik
Posty:98
Rejestracja:29 mar 2014, o 10:49
Samochód:Sprinter; Master
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Łódź

Re: NOWY AKUMULATOR SPRINTER 513 ( 906 ) - 2009 rok

Post autor: Junior » 3 gru 2014, o 23:32

Macie numer 517 546 001, te agmy na pewno przeżyją kwasiaki

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: NOWY AKUMULATOR SPRINTER 513 ( 906 ) - 2009 rok

Post autor: FRONT242 » 7 gru 2014, o 19:24

To chyba lepiej wybrac akumulator AGM niz zelowy ????? pisze ze jest jakas roznica ...

Akumulatory żelowe i AGM , ze strony :
http://sklep.prostowniki-akumulatory.pl ... oC1dXw_wcB

Jaka jest różnica pomiędzy akumulatorem żelowym a AGM?

Oba są akumulatorami rekombinacyjnymi ( tzn. w normalnych warunkach pracy zachodzi w nich rekombinacja gazów wydzielanych podczas ładowania tworząc wodę ) i oba rodzaje są zaliczane do akumulatorów szczelnych. Główną różnicą jest to, że w akumulatorach AGM elektrolit jest całkowicie wchłonięty i unieruchomiony prze specjalną mate szklaną separatorów, podczas gdy w akumulatorach żelowych kwas zmieszany jest z dwutlenkiem krzemy tworząc żel, który unieruchamia elektrolit. Zaletą akumulatorów AGM w stosunku do żelowych jest to, że zastosowane maty szklane umożliwiają pracę akumulatora pod zwiększonym ciśnieniem , co zwiększa trwałość przy pracy cyklicznej. Przypadku akumulatorów żelowych nie można stosować takiego ciśnienia,więc trwałość jest zazwyczaj zwiększana przez zwiększoną gęstość pasty, co wydłuża okres życia akumulatora, ale nie zapewnia wydajności prądu rozruchowego, jaka jest wymagana do zastosowań np. w samochodach.

Wiecej INFO na temat roznych akumulatorow :
https://www.motointegrator.pl/s/poradni ... samochodu/
Obrazek

Wyglada na to ze ZELOWY jest lepszy niz AGM ....
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Camonierro

Re: NOWY AKUMULATOR SPRINTER 513 ( 906 ) - 2009 rok

Post autor: Camonierro » 16 gru 2016, o 23:33

A ja mam takie pytanie. Ile czasu musi chodzić auto na jałowym biegu żeby naładować rozładowany akumulator?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: NOWY AKUMULATOR SPRINTER 513 ( 906 ) - 2009 rok

Post autor: Wolf » 17 gru 2016, o 17:33

Camonierro pisze:A ja mam takie pytanie. Ile czasu musi chodzić auto na jałowym biegu żeby naładować rozładowany akumulator?
Jest to bardzo dobre pytanie, z autopsji pełna padnięta bateria w wakacje po 1h pracy na "luzie", na drugi dzień bez problemu odpaliła auto, natomiast w zimową pogodę sugerował bym tak z 6h żeby na webasto w nocy starczyło ;), są też specjalne sterowniki, które np przy spadku napięcia odcinają zasilanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU / Elektronika”