Podniesienie mocy master 2.3dci 150km

Awatar użytkownika
Junior
Użytkownik
Użytkownik
Posty:98
Rejestracja:29 mar 2014, o 10:49
Samochód:Sprinter; Master
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Łódź
Podniesienie mocy master 2.3dci 150km

Post autor: Junior » 2 lis 2014, o 11:28

Potrzebuję informacji czy ktoś z forum ma dłubniętego mastera ponieważ mam na dniach jechać do vtechu na zrobienie nowych map i wolę upewnić się w decyzji czy ma to sens w tym aucie.

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Podniesienie mocy master 2.3dci 150km

Post autor: FRONT242 » 2 lis 2014, o 17:46

Junior pisze:Potrzebuję informacji czy ktoś z forum ma dłubniętego mastera ponieważ mam na dniach jechać do vtechu na zrobienie nowych map i wolę upewnić się w decyzji czy ma to sens w tym aucie.
Zapytam z ciekawosci dlaczego chcesz podniesc moc ? Ile masz w tej chwili - 150 KM ?? bo ja mam w sprinterze z kontenerem na blizniakach 130 KM , ciagam na pace okolo 1 Tony i nie czuje potrzeby wiekszej mocy . Fura ladnie sie zachowuje pod wzniesienia i przy wyprzedzaniu . Predkosc ktora staram sie jezdzic to 90-100km/h . Jak chce wiecej mocy i wiekszych predkosci to wskakuje do mojej BMW X6 :lol: . Podrasowujac moc na pewno podniesie to spalanie i skroci zywotnosc silnika ... jak ktos napisze inaczej to znaczy ze lze jak pies . Wydaje mi sie ze rozne modele silnikow roznia sie od siebie nie tylko oprogramowaniem ale maja jakies inne techniczne rozwiazania , wiec sprawa warta przemyslenia . Ja bym nigdy na takie cos sie nie zdecydowal , BUS to BUS a nie FORMULA 1 ... ma byc powoli ekonomicznie do celu . Tempomacik wlaczony i jadymy , a dla tych co maja tempomat i go nie uzywaja bo oszczedza pare grosikow ... wola jechac ze zdretwiala racica ... to napisze tylko tak --> :lol:

Pisze to co ja mysle na ten temat , jezeli ktos ma inne zdanie no to GITARA :D
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Junior
Użytkownik
Użytkownik
Posty:98
Rejestracja:29 mar 2014, o 10:49
Samochód:Sprinter; Master
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Łódź

Re: Podniesienie mocy master 2.3dci 150km

Post autor: Junior » 2 lis 2014, o 18:12

W mercedesie zgodzę się że mocy wystarcza bo mam 416 i daje rade ale master na pusto zwalnia czyt. jeszcze górki nie widać a tu trzeba już biegami machać czego w sprintku robić nie musisz. Widziałem przebieg momentu obrotowego z hamowni i to jakaś paranoja bo moment powinien iść płynnie do góry a tutaj zupełnie.... przykro patrzeć, zawsze twierdziłem że 150 kucy w masterze to jak 130 w mercedesie i czuć tą porażającą moc francuskiego :lol:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2 lis 2014, o 19:12 przez Junior, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Junior
Użytkownik
Użytkownik
Posty:98
Rejestracja:29 mar 2014, o 10:49
Samochód:Sprinter; Master
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Łódź

Re: Podniesienie mocy master 2.3dci 150km

Post autor: Junior » 2 lis 2014, o 18:15

7

Awatar użytkownika
piurko
Użytkownik
Użytkownik
Posty:95
Rejestracja:5 sty 2014, o 00:20
Samochód:Master III
Uprawnienia:A,B

Re: Podniesienie mocy master 2.3dci 150km

Post autor: piurko » 28 lis 2014, o 23:59

Nie wiem czy zdążyłem... :?
Grzebnąłem swego półtora roku temu w Vtech w Ciechanowie- najbliżej gdzie autko mieściło się na hamowni . Zrobiłem to , bo słyszałem o mniejszym spalaniu 1-1,5 na 100 mniej . Moc się czuje , ale spalanie spadło tylko na kompie o 2 litry . W rzeczywistości spalanie większe . Pojeździłem ze 4 miesiące i odpiąłem boxa . Mam podjechać do gostka i wysterować podczas jazdy z ładunkiem , ale jakoś nie składa się .

Awatar użytkownika
3D3D3D
Użytkownik
Użytkownik
Posty:73
Rejestracja:19 lip 2014, o 11:51
Samochód:Renault Master 2.3
Firma:FHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Śląsk

Re: Podniesienie mocy master 2.3dci 150km

Post autor: 3D3D3D » 29 lis 2014, o 11:42

Ile kosztuje taki box w Vtech-u?
"Wszystko jest możliwe. Szczególnie wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewasz."
-Anne Rice-

Awatar użytkownika
piurko
Użytkownik
Użytkownik
Posty:95
Rejestracja:5 sty 2014, o 00:20
Samochód:Master III
Uprawnienia:A,B

Re: Podniesienie mocy master 2.3dci 150km

Post autor: piurko » 29 lis 2014, o 12:09

Jeśli dobrze pamiętam to 1300 brutto .

Awatar użytkownika
Junior
Użytkownik
Użytkownik
Posty:98
Rejestracja:29 mar 2014, o 10:49
Samochód:Sprinter; Master
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Łódź

Re: Podniesienie mocy master 2.3dci 150km

Post autor: Junior » 29 lis 2014, o 12:36

Mało realne żeby spalanie wzrosło przy tym samym stylu jazdy, chyba że jeździsz teraz bardziej dynamicznie korzystając w pełnej z mocy. W sprinterze 416 mam podniesioną moc ze 156km na 195km i jeśli jade normalnie bez pałowania auta to średnio zostaje około 1,5 litra na każde sto kilometrów. Czuć zapas mocy pod butem ale jest różnica pomiędzy masterem a sprinterem tzn.4 cylindry i 2300cm3 a 5 cylindrów i 2700cm3 pojemności daje lepszą elastyczność, nawet bez chipa merol lepiej przyspiesza.

Awatar użytkownika
piurko
Użytkownik
Użytkownik
Posty:95
Rejestracja:5 sty 2014, o 00:20
Samochód:Master III
Uprawnienia:A,B

Re: Podniesienie mocy master 2.3dci 150km

Post autor: piurko » 29 lis 2014, o 17:53

Dla Ciebie jest to mało realne a dla mnie to rzeczywistość ... Nie po to wydałem kasę , żeby teraz BOX leżał w garażu. Gdyby zostawało mi chociaż pół litra , to jeździłbym z boxem . Przy spokojnej jeździe zejdę do 10,5 l/100 a z boxem jest to mało realne .
Jest to tylko i wyłącznie moja ocena mojego przypadku .
W tej chwili box wywala błąd wtrysku , wg słów tunera jest za duża dawka paliwa i dlatego trza go wysterować podczas jazdy z ładunkiem pod moją nogę .

Awatar użytkownika
Junior
Użytkownik
Użytkownik
Posty:98
Rejestracja:29 mar 2014, o 10:49
Samochód:Sprinter; Master
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Łódź

Re: Podniesienie mocy master 2.3dci 150km

Post autor: Junior » 29 lis 2014, o 19:31

Podjedź może jak będziesz przejazdem w okolicach Łodzi do Vtechu w Tuszynie bo oni robią głównie pojazdy ciężarowe bo jak to mówią jedno logo ale wiedza różna. Kolega robił u nich nowe Scanie i jest zadowolony.

ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU / Elektronika”