anteny

Awatar użytkownika
nbj
Użytkownik
Użytkownik
Posty:42
Rejestracja:21 kwie 2014, o 18:51
Samochód:ford
anteny

Post autor: nbj » 1 lis 2014, o 15:56

witam


pacjent Ford Transit

po założeniu kurnika magicy skasowali obrysówki i antenę radiową
Problem : antena radiowa założona razem z kurnikiem działa ale w mieście /miastach ale już na wygwizdowie radyjko nie działa /szumi RDS nie łapie, ręczne przeszukiwanie nic nie daje jedynie w większych wioskach RM nadaje ale to nie moje klimaty. Radio to fabryczny odtwarzacz Forda 6000CD - do tej pory na oryginalnej antenie to jeszcze w Kownie można było przyzwoicie słuchać zetki a teraz to muszę do Suwałk wjechać - co radzicie ????

Gdzie macie założone anteny CB - ja mam na stałej obejmie na masce przedniej - radio to PRESIDENT Johnny III ASC podpięte oddzielnym kablem od akumulatora, antena średnia półka wystrojona po montażu i radyjko działa na odległość praktycznie wzrokową , fajnie bo cisza w kabinie absolutna na skręconym ASC ale to też zmartwienie bo radyjko ma działać i kierowca ma na bieżąco słyszeć co się dzieje na drodze przed nim i jakie są niespodzianki

Awatar użytkownika
dawid781
Posty:145
Rejestracja:24 sie 2014, o 22:10
Samochód:Citroen Jumper
Uprawnienia:B
Lokalizacja:RLE

Re: anteny

Post autor: dawid781 » 1 lis 2014, o 16:15

nbj pisze:po założeniu kurnika magicy skasowali obrysówki i antenę radiową
Wydaje mi się że żadna to ich łaska poprawić to jak należy.
nbj pisze:radio to PRESIDENT Johnny III ASC podpięte oddzielnym kablem od akumulatora, antena średnia półka wystrojona po montażu i radyjko działa na odległość praktycznie wzrokową
Sprawdź radio czy działa prawidłowo w innym aucie.
Co do anteny to zależy jaka długość, i co to za antena jak jakiś szrot to ma prawo tak do d...y dziłać napisz coś więcej i najlepiej wrzuć zdjęcia.
Obrazek

Dogodzić wszystkim się nie da ale wszystkich wkurw...ć to już żaden problem.

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: anteny

Post autor: FRONT242 » 1 lis 2014, o 18:19

Proponuje wywalic antene kurnikowa i w jej miejsce wstawic oryginalna antene ktora byla wczesniej w twoim Fordzie , nawet jezeli masz antenke na boku kurnika . To rozwiaze problem .

Mialem taki sam problem ze slabym sygnalem radiowym .... mianowicie wstawili mi kurnik , wydupcyli oryginalna antene ze sprintera i podlaczyli mi do tej anteny co jest w kurniku .
Te anteny montowane fabrycznie w kurnikach to MEGA BADZIEW , firmy oszczedzaja jakies grosze wstawiajac "szpryche od roweru" , na zasadzie ANTENA - sztuk jeden . W duzym miescie sygnal radiowy byl OK , ale za miastem poprostu nic nie lapalo , zadnych stacji ... NIC !
Wydupcylem ta badziewna antene ktora jest montowana fabrycznie w kurniku i w tym samym miejscu wstawilem oryginalna antene ze SPRINTERA , na srodku na czole kurnika . Antena jest ze wzmacniaczem dlatego zaYebiscie sciaga sygnal ... Tu masz fote :
http://naforum.zapodaj.net/cb2320d4623c.jpg.html
Musialem powiekszyc otwor w kurniku bo taka konstrukcja anteny , zamiast otworu pol centymetra trzeba bylo rozwiercic do 2 centymetrow ... ale to nie jest wielkie HALLO do zrobienia nawet w domowych warunkach . Osilikonowac ladnie i gitara .

Co do anten CB radio to sie spotkalem z roznymi filozofami , opiniami i pogladami . Ja ci napisze z mojego doswiadczenia ze antena jest wazniejsza niz radio .
Radio masz zaYebiste , lepszego nie trzeba - PRESIDENT Johnny III ASC . Ja w moich samochodach od zawsze uzywam anten Sirio TURBO 800 ( montowana na stale ) - innych nie chce , tu masz fote :
Obrazek

Bacik jest w miare krotki ( cos tam z 80 cm ) , nie jak w trolejbusie .......
Dziala od 5 do 10 km - tyle mi styknie . Ci co pisza ze maja jakies anteny NONAME , radyjko NONAME i w miescie dzialaja po 18 km ... poza miastem po 30 km to sa bajkopisarze :lol: , szkoda czasu na bajere ...
Musze dodac ze antene mam zamontowana na kurniku ale jest OK , tak jak pisze bez sciemy . Wiadomo ze musisz podjechac do punktu gdzie ci dostroja antene . U mnie przy strojeniu anteny tez gosciu krecil nosem ze zle , ze za slabo bo jest jakies odbicie od plastikowego kurnika . Kazalem zeby zrobil jak najlepiej umie i pojechalem testowac . Efekt taki jak pisalem wyzej , dla mnie pasi . Lepiej by bylo zamontowac do metalowej budy , ale ja sie uparlem ze chce na kurniku i chvj :D

Piszesz ze skasowali ci obrysowki , chodzi ci o obrysowki na kurniku ???? Po jakiego wala kasowali ????

Swoja droga fajnie by bylo gdybys wrzucil kilka fotek swojej MaFiNy w dziale NASZE BUSY . Fordow tam za duzo nie ma :D
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU / Elektronika”