Teraz jest 19 sie 2018, o 07:50

Nowy Master po 5h postoju na webasto nie zapala!!!

• Autor
  • Wiadomość

Kacper.h

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 1 raz
  • Blog: Wyświetl Bloga (0)
  • Samochód: Sprinter
  • Firma: PP-Trans
  • Uprawnienia: B

Re: Nowy Master po 5h postoju na webasto nie zapala!!!

Post29 kwi 2018, o 15:16

Skoro się programuje to znaczy że musi być coś co kontroluje akumulator ? Zeruje się tzw. przepustowość akumulatora. Swoją drogą webasto powinno mieć zabezpieczenie, nie włącza się poniżej poziomu ustalonego napięcia jak i równiez kończy proces grzania osiągając ten poziom.

paul0

Użytkownik

Użytkownik

Otrzymał podziękowań: 19 razy
  • Uprawnienia: B

Post29 kwi 2018, o 16:31

Akumulatory AGM i akumulatory żelowe to są zupełnie odmienne typy akumulatorów ołowiowych.
Akumulator AGM ma pomiedzy płytami włókninę szklaną, która jest separatorem i jednocześnie jest nasycona elektrolitem.
Akumulator żelowy na elektrolit w postaci żelu, jest to akumulator "niewylewny".

Oba typy róznią sie właściwościami oraz zastosowaniem.

Akumulkatory żelowe nie nadaja się na akumulatory rozruchowe, ze względu na ograniczenie prądu rozładowania. Za to nadaja się do zasilania urządzeń na postoju, gdyż lepiej tolerują głebokie rozładowanie.
W pojazdach typu busik mogli by montować 2 akumulatory: AGM do rozruchu i żelowy do urządzeń postojowych, oraz układ, który by odłączał akumulator żelowy od części instalacji zasilanej akumulatorem rozruchowym, pod akumulatorem żelowym pozostały by urządzenia pracujące na postoju. W czasie jazdy w pierwszej kolejności byłby ładowany akumulator rozruchowy, a po nim lub równocześnie jeśli jest jeszcze zapas mocy alternatora byłby ładowany akumulator żelowy. Akumulat6or żelowy ze wzgledu na inną charakterystyke wymaga sterownika ładowania aby nie był przeładowywany oraz aby nie był ładowany zbyt dużym prądem ponieważ przeładowanie jak i ładowanie za dużym prądem skraca jego żywotność.

Za ten post autor paul0 otrzymał podziękowanie od
jarekvolvo(29 kwi 2018, o 18:15)
Ocena:5.26%

Kedarrr

Użytkownik

Użytkownik

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Post1 maja 2018, o 07:19

Jedyną radą dla mnie może być montaż drugiego aku za fotelem kierowcy. Trzeba będzie zrobić przekaźnik aby po uruchomieniu silnika ładował też ten za fotelem. Ale jak zrobić żeby aku ładowany był na maxa a nie tylko tyle żeby wystarczyło do kolejnego odpalenia auta?

Dychu

Użytkownik

Użytkownik

• Podziękował : 106 razy
    Otrzymał podziękowań: 87 razy
  • Samochód: Master Wejkama
  • Uprawnienia: B,C,C+E, ADR, HDS

Post1 maja 2018, o 11:25

Panowie, zamawiałem w Renault dodatkowy akumulator wraz z całym osprzętem czyli seperatorem itd., koszt to 2.200 zł netto i zamontowali go pod autkiem w dodatkowej skrzynce narzędziowej. Nie straciłem miejsca w autku i rozwiązało to problemy. Cena może nie jest mała ale coś za coś, robił to dealer i skończyły się problemy a cały osprzęt ładuje oba akumulatory czyli po doładowaniu na maxa 1, ładuje 2:-).

jarekvolvo

Moderator

Moderator

• Podziękował : 155 razy
    Otrzymał podziękowań: 124 razy
  • Samochód: Transit,Master,Ducat
  • Uprawnienia: AB

Post3 maja 2018, o 22:12

Kedarrr napisał(a):Jedyną radą dla mnie może być montaż drugiego aku za fotelem kierowcy. Trzeba będzie zrobić przekaźnik aby po uruchomieniu silnika ładował też ten za fotelem. Ale jak zrobić żeby aku ładowany był na maxa a nie tylko tyle żeby wystarczyło do kolejnego odpalenia auta?

Rozwiązaniem jest to, co podpowiedziałem Andrzejowi :
https://allegro.pl/listing?string=separ ... t-1-3-0427
Wtedy dwa aku pracują niezależnie i nie ma obawy o ich ładowanie. A problem pieca zjadającego baterię należy wykluczyć na poziomie instalacyjnym. Tam jest jakiś błąd i nawet pięć baterii nie da temu rady...

piotr152

Użytkownik

Użytkownik

• Podziękował : 7 razy
    Otrzymał podziękowań: 15 razy
  • Samochód: renault
  • Uprawnienia: b

Post4 maja 2018, o 16:12

dokładnie 'Masterka" to nie fiat ;))i pomaga kierowcy ,jak mi w zimie "piecyk"pociagnął za duzo pradu z aku to mi się załaczył alarm na sterowniku "webasta" ale autko odpaliłem choć zima była i minus "naście" kolego jedż na serwis webasta i niech robią ,masz przeciez gwarancje więc nie rozumiem problemu.???!
Poprzednia strona

Powrót do ECU / Elektronika