Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Awatar użytkownika
symyrytyfy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:78
Rejestracja:17 gru 2013, o 11:33
Uprawnienia:B,C,C+E
Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Post autor: symyrytyfy » 22 paź 2014, o 20:42

Bez sensu zakładać nowy temat, wiec odkopuję ten.

Jak wiadomo nieubłaganie zbliża się zima, a zimą jak to zimą, czasem pada śnieg, czasem przymrozi i mamy lodowisko. Żeby się przed tym ustrzec - chociaż w jakimś stopniu - warto założyć opony zimowe.

I teraz pytanie: Jakie opony używanie/polecacie?

Awatar użytkownika
Junior
Użytkownik
Użytkownik
Posty:98
Rejestracja:29 mar 2014, o 10:49
Samochód:Sprinter; Master
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Łódź

Re: Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Post autor: Junior » 23 paź 2014, o 10:57

U mnie wszystkie dostawczaki mają zamontowane micheliny agilis alpin i jest przyjemnie.

Awatar użytkownika
nbj
Użytkownik
Użytkownik
Posty:42
Rejestracja:21 kwie 2014, o 18:51
Samochód:ford

Re: Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Post autor: nbj » 23 paź 2014, o 19:21

A co powiecie o oponach Nokian i Kleber - ja będę kupował rozmiar 215/75/16C obie mają indeks nośności 116

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Post autor: FRONT242 » 23 paź 2014, o 20:02

Ja kupilem jakis czas temu 2 opony NOKIAN , tydzien temu dokupilem 4 bo jestem na blizniakach . Mowa o Nokian WR C CARGO 195/75R16C 107/105 S
Slyszalem pozytywne opinie na temat tych opon . Jakie sa napradwe ??? to sie okaze w praktyce . Tydzien temu w gazecie MOTOR zamiescili ranking opon zimowych i NOKIAN jest na 1 miejscu .
Trzeba poszukac dobrej oferty w necie bo pierwsze dwie kupilem na opony-auto.pl po 368 zl brutto za sztuke , a teraz znalazlem te same opony na oponeo.pl po 326 zl brutto za sztuke ..... DUZA ROZNICA !!!! i te i te z 2013 roku 37 tydzien - produkcja . Na ALLEGRO te opony sa duzo drozsze ....
http://busiarze.com.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=990

Te co JUNIOR pisze Michelin AGILIS ALPIN
http://www.oponeo.pl/dane-opony/micheli ... tAodnl0A2A

195/75 R16 107 R - 445 zl sztuka . 120 zl roznicy na oponie . Ja mam 6 opon co daje 720 zloty niby oszczednosci :D
Pewnie micheliny sa lepsze od nokianow , ale coz .... pozyjemy zobaczymy :D
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Colorado SFR
Użytkownik
Użytkownik
Posty:24
Rejestracja:9 paź 2014, o 22:47
Samochód:Boxer
Uprawnienia:B

Re: Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Post autor: Colorado SFR » 23 paź 2014, o 22:32

Nie kupujcie nokianow bo to ruskie:D

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Post autor: FRONT242 » 24 paź 2014, o 00:06

Colorado SFR pisze:Nie kupujcie nokianow bo to ruskie:D
no faktycznie dobry argument :lol:
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
dawid781
Posty:145
Rejestracja:24 sie 2014, o 22:10
Samochód:Citroen Jumper
Uprawnienia:B
Lokalizacja:RLE

Re: Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Post autor: dawid781 » 24 paź 2014, o 19:37

Colorado SFR pisze:Nie kupujcie nokianow bo to ruskie:D
Tak proponuję za tą kasę kupić parę skrzynek jabłek :lol: :lol: :lol:
Obrazek

Dogodzić wszystkim się nie da ale wszystkich wkurw...ć to już żaden problem.

Awatar użytkownika
jedi6667
Posty:186
Rejestracja:25 cze 2014, o 17:01
Samochód:Fiat Ducato 3.0 Maxi
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Żyrardów

Re: Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Post autor: jedi6667 » 24 paź 2014, o 21:01

FRONT242 pisze:Ja kupilem jakis czas temu 2 opony NOKIAN , tydzien temu dokupilem 4 bo jestem na blizniakach . Mowa o Nokian WR C CARGO 195/75R16C 107/105 S
Slyszalem pozytywne opinie na temat tych opon . Jakie sa napradwe ??? to sie okaze w praktyce . Tydzien temu w gazecie MOTOR zamiescili ranking opon zimowych i NOKIAN jest na 1 miejscu .
Trzeba poszukac dobrej oferty w necie bo pierwsze dwie kupilem na opony-auto.pl po 368 zl brutto za sztuke , a teraz znalazlem te same opony na oponeo.pl po 326 zl brutto za sztuke ..... DUZA ROZNICA !!!! i te i te z 2013 roku 37 tydzien - produkcja . Na ALLEGRO te opony sa duzo drozsze ....
http://busiarze.com.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=990

Te co JUNIOR pisze Michelin AGILIS ALPIN
http://www.oponeo.pl/dane-opony/micheli ... tAodnl0A2A

195/75 R16 107 R - 445 zl sztuka . 120 zl roznicy na oponie . Ja mam 6 opon co daje 720 zloty niby oszczednosci :D
Pewnie micheliny sa lepsze od nokianow , ale coz .... pozyjemy zobaczymy :D
Czyli leżakowały prawie 1,5 roku, ciekawe w jakich warunkach, wilgotność, temperatuty itd. To że nie używana to nie znaczy że dobra. Można kupić nówki opony nie śmigane ale jeśli były magazynowane w złych warunkach przez kilka lat to już są gówno warte.

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Post autor: FRONT242 » 24 paź 2014, o 21:50

jedi6667 pisze: Czyli leżakowały prawie 1,5 roku, ciekawe w jakich warunkach, wilgotność, temperatuty itd. To że nie używana to nie znaczy że dobra. Można kupić nówki opony nie śmigane ale jeśli były magazynowane w złych warunkach przez kilka lat to już są gówno warte.
No i co z tego ze lezakowaly 1,5 roku jak ja i tak te opony " zajade " w ciagu 2 lub max 3 sezonow . Kupujac opony do busa zakladam wiec ze zywotnosc ich nie przekroczy 2 lub 3 lat , wiec mnie to jebie gdzie lezakowaly i z kim lezakowaly .
Gdziekolwiek kupujesz opony to i tak nie wiesz w jakich warunkach lezakowaly ... Sprzedawca moze stawac na kolanach z rozancem w reku i przysiegac ci ze lezaly w klimatyzowanym pomieszczeniu w 21 stopniach i codziennie przychodzily 2 cycate blondynki i masowaly je przez 4 godziny :D .... a i tak prawdy nie dojdziesz , wiec po [cenzura] takie [cenzura] w bambus ????
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Colorado SFR
Użytkownik
Użytkownik
Posty:24
Rejestracja:9 paź 2014, o 22:47
Samochód:Boxer
Uprawnienia:B

Re: Jakie opony używanie/polecacie [zimowe]

Post autor: Colorado SFR » 25 paź 2014, o 01:22

Nokianow mam komplet zimowych i letnich to powiem ze guma sciera sie bardzo powoli na letnich przejechane 80tys i opona jak nowa gdzie goodyera musiałem zmieniać po 130tys bo przod byl juz lysy. Lecz gdy asfalt jest mokry to opona lubi sie poslizgac a co do zimowych to nie mam zastrzeżeń.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie / Koła / Opony”