IN Time

W tym dziale opisujemy firmy transportowe, do których jeździmy podając dane firmy, adres, godziny pracy magazynu, wymagania od kierowcy, procedura załadunku/rozładunku.

IN Time

Postprzez MlodyLeo » 9 wrz 2013, o 18:40

Firma In Time jest jedną z większych niemieckich firm transportowo-spedycyjnych zajmującą się obsługą głównie przemysłu motoryzacyjnego. Opisuję tą firmę ponieważ wiele polskich firm współpracuje z tą spedycją a dla wielu kierowców może okazać się szokiem procedura załadunku lub rozładunku.
Firma ta ma około 15 oddziałów (magazynów) rozrzuconych po całych Niemczech oto link do mapki z adresami poszczególnych oddziałów http://www.intime.de/nc/kontakt/niederl ... inder.html
Firma ta pracuje 24 godzina na dobę przez 7 dni w tygodniu dlatego załadunki lub rozładunki w weekendy lub o tak dziwnych godzinach jak 3 lub 4 nad ranem są na porządku dziennym , lecz magazynierzy w tej firmie pracują tylko od poniedziałku do piątku od 6:00 do 20 max 22:00 (tylko na 3 lub 4 magazynach pracują 24/dobę) ale weekendy i tak wolne.
Dlatego problem pojawia się wtedy gdy przyjdzie nam się załadować lub rozładować a magazyniera już nie ma w pracy.
Załadunek:
W smsie ze zleceniem dostaniemy po za adresem magazynu kod PIN do otwarcia drzwi oraz 7 cyfrowy numer referencyjny zwany u nich FB-Nr. Wchodzimy na magazyn i szukamy naszego towaru wypatrując pomarańczowych kartek z wydrukowanym właśnie tym 7 cyfrowym numerem
DSC_0453.JPG

Następnie szukamy położonej najczęściej na paletach brązowej koperty z też przyklejonym numerem
DSC_0454.JPG

Gdy to znajdziemy oczywiście sprawdzamy czy adres ilość sztuk itp.w dokumentach zgadza się ze zleceniem gdy wszystko ok ładujemy towar ( Na każdym magazynie jest do naszej dyspozycji wózek widłowy lub taki elektryczny paleciak) zabieramy kopertę z dokumentami i ruszamy w drogę.
Rozładunek:
Jeżeli wykonujemy transport z jednego oddziału firmy na inny oddział czyli wykonujemy tzw. kabotaż to zapewne towar jest już oklejony tymi pomarańczowymi kartkami a koperta wypełniona, wtedy sprawa jest prosta zdejmujemy towar robimy sobie ksero dokumentów (na każdym magazynie jest ksero za free) orginały zostawiamy w kopercie na paletach a ksero zabieramy i robimy sobie adnotacje o samodzielnym rozładunku. Sytuacja komplikuje się gdy przywozimy towar na magazyn In Time z jakiejś zewnętrznej firmy wtedy musimy sami wydrukować sobie te pomarańczowe kartki okleić każdą paletę i wypełnić tą brązową kopertę
DSC_0454.JPG


Koło każdego ksero powinny leżeć puste czyste brązowe koperty a nad ksero na ścianie wisieć drukarka do drukowania tych pomarańczowych kartek. Na tej drukarce przy pomocy klawiatury wbijamy nasz 7 cyfrowy FB-NR następnie Enter i wbijamy ilość sztuk ( np. przywozimy 4 palety więc drukujemy 5 kartek, po jednej na każdą palete i jedną na kopertę) Enter i się drukują. Oklejamy palety wypełniamy kopertę tak jak na foto powyżej czyli z lewej miejsce załadunku po prawej docelowe miejsce przeznaczenia towaru a w tabelce ilość , rodzaj opakowania (paleta,pudełko itp.) oraz wagę w tak wypełnionej kopercie zostawiamy orginały dokumentów a sobie robimy ksero i robimy adnotacje na kserówce "samodzielny rozładunek data godzina" Takie kserówki są w pełni akceptowane przy rozliczaniu się waszego szefa z tą spedycją byle gdzieś nawet na tej kserówce napisać ten 7 cyfrowy FB.Nr. Po rozładunku pod większością oddziałów można zostać na odpoczynek oprócz tego na wszystkich oddziałach są darmowe toalety prysznic, kuchnia i pokoje do spania dla kierowców.
Oczywiście opisane prze ze mnie procedury są wtedy gdy nie ma magazyniera jeżeli jest to za zwyczaj wszystko to co opisałem sam robi a jak nie to na pewno pomoże nam w drukowaniu oklejaniu i na pewno podbije papiery pieczątka.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek

Za ten post autor MlodyLeo otrzymał podziękowanie od
jarekvolvo(27 gru 2017, o 15:02)
Ocena:5.26%
 
Avatar użytkownika
MlodyLeo
 
Posty: 126
Dołączył(a): 1 wrz 2013, o 12:02
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 24 razy
Blog: Wyświetl Bloga (0)
Samochód: Mercedes Sprinter316
Uprawnienia: A,B

Re: IN Time

Postprzez Wan88 » 27 gru 2017, o 01:23

Dzięki wielkie właśnie zaczynam u nich pracę :)
Avatar użytkownika
Wan88
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 gru 2017, o 01:15
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Blog: Wyświetl Bloga (0)


Powrót do Opis firm transportowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron