Iveco nowe daily 2,3 150 - nagłe zuzycie oleju silnikowego

Awatar użytkownika
KamilC
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:21 paź 2017, o 12:09
Samochód:Ducato
Iveco nowe daily 2,3 150 - nagłe zuzycie oleju silnikowego

Post autor: KamilC » 23 mar 2018, o 09:55

Witam, ja w temacie posiadam nowe Daily VI 35c15 z silnikiem 2,3 o mocy 150KM z dpf.

Moje zapytanie dotyczy potocznie mówiąc brania oleju.
Olej wymieniam max co 15tys km, jak do tej pory olej wymieniałem dwa razy i za każdym razem przed dojechaniem do przebiegu 15tys km nagle w ciągu odcinka ok 300km może 400km w silniku zaczyna znikać olej, nawet dwa litry.
Auto ma przejechane w tej chwili 100tys km. Do przebiegu 12-13 tys km od wymiany oleju nie ubywa ani gram.
Samochód jeździ w 70% na trasach, po mieście wcale. Pozostałe 30% to dojazdy do załadunków, wożę max 2 do 2,5t zabudowa to blaszak na bliźniaku. Olej wymienimy w serwisie Urania 5w30.
Co może powodować tak nagłe zniknięcie oleju. Wycieków nie ma.

Silnik to ten sam co w Fiacie Ducato.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Iveco nowe daily 2,3 150 - nagłe zuzycie oleju silnikowe

Post autor: Wolf » 23 mar 2018, o 21:51

W moich fiatach jest to samo, jak już pisałem piją olej, im mocniej go obciążasz tym więcej go pije, wg aso takie zachowanie jest ok, jak sam jadę nie cisnę full eco, łagodnie gazem oleju prawie nie znika, wsiada pracownik i potrafi 5l oleju wlać na trzy tygodnie, natomiast 2l oleju przy 300-400 km przebiegu to już coś nie tak, myślę że trzeba by do ASO uderzyć niech diagnostykę zrobią, przyczyn może być sporo od pocenia się gdzieś na uszczelce, przez turbo do pierścieni, tutaj nie ma co wróżyć z fusów, w przyrodzie nic nie ginie więc gdzieś musi on znikać, oby nic poważnego, jesli auto na gwarancji to raczej nie ma problemu, gorzej jak już po.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik / Napęd”