Ducato traci moc pomarańczowa kontrolka silnika

Awatar użytkownika
paweł ł
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:29 maja 2017, o 18:50
Samochód:fiat
Ducato traci moc pomarańczowa kontrolka silnika

Post autor: paweł ł » 29 maja 2017, o 19:08

witam mam ducato 2,3 2014r auto traci moc czasem na 15 min czasem na 2 godz swieci sie kontrolka silnika czasami zdarza sie to raz w tygodniu czasami raz w miesiącu i tak już półtora roku serwis nie widzi problemu na innym warsztacie że to turbina ostatnio słyszałem że to jakiś bezpiecznik czy miał ktoś z was coś podobnego, będę wdzięczny za każdą podpowiedz

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Ducato traci moc pomarańczowa kontrolka silnika

Post autor: jarekvolvo » 30 maja 2017, o 11:11

Sprawdz w jakim stanie jest dpf. Oczywiście
W serwisie.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Ducato traci moc pomarańczowa kontrolka silnika

Post autor: Wolf » 1 cze 2017, o 09:52

paweł ł pisze:witam mam ducato 2,3 2014r auto traci moc czasem na 15 min czasem na 2 godz swieci sie kontrolka silnika czasami zdarza sie to raz w tygodniu czasami raz w miesiącu i tak już półtora roku serwis nie widzi problemu na innym warsztacie że to turbina ostatnio słyszałem że to jakiś bezpiecznik czy miał ktoś z was coś podobnego, będę wdzięczny za każdą podpowiedz
Ehh aż bli, na allegro jest ELM obd2 na BT jakiś soft do tel i masz diagnostykę wstępną, bez tego wyłączasz zapłon odpalasz silnik i czekasz aż zgasną wszystkie komunikaty nie krócej praca silnika niż minuta i gasisz, cykl x5, to jest kasowanie błędów nietrwałych, domysł co to może być bez komputera to jak trafienie 1 do 100, z objawów które opisujesz na pewno nie jest to sprężarka tylko jak kolega napisał DPF, wariant pierwszy 3 bieg jazda na poziomie 3500-4000 ok 80 km/h powinien puścić dym i jedź aż przestanie, jeśli to nie zadziała to jedz do kogoś kumatego z kompem i niech wymusi wypalenie filtra lub demontaż i czyszczenie, w ASO nic takiego ci nie zrobią tylko od razu każą nowy kupić a jest to wydatek na poziome ok 3tyś za sam filtr + cała reszta dookoła.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Ducato traci moc pomarańczowa kontrolka silnika

Post autor: jarekvolvo » 2 cze 2017, o 11:22

.......... w serwisie dpfa przepalą także... .A w czasie jazdy nie zawsze się uda. U mnie był tak zatkany, że żadne próby "drogowe" nie dawały już efektu - nie palił, i tyle.. . W końcu trafił do zewnętrznej firmy, gdzie potraktowali go piecem (bo chemia już nie skutkowała) i za dwa tysiące go oczyścili porządnie - teraz sam się wypala co jakiś czas w drodze - a smród, jak z sejmowej sali ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik / Napęd”