Mocno się grzeje silnik Master 2.3 dCi

Awatar użytkownika
Gembi
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:18 wrz 2015, o 22:25
Uprawnienia:B
Mocno się grzeje silnik Master 2.3 dCi

Post autor: Gembi » 26 gru 2015, o 00:15

Witam, ostatnio zauważyłem, że w mojej masterce bardzo mocno się grzeje silnik tzn. strzałka na wskaźniku temperatury utrzymuje się na 90 stopni Celsjusza ale po przejechaniu np. 2 km od odpalenia po nocy silnik się tak jakoś dziwnie nagrzewa, że po otwarciu maski to tak jakbym miał tam rozpalony ogień i dokładał ciągle węgla, a wskaźnik normalnie pokazuje 90 stopni. i jeszcze jest to, że jak jadę to jeszcze spoko ale np. stanę na "światłach " to czuć w aucie taki rozgrzany olej jakby się miały wszystkie plastiki stopić normalnie czuć w aucie taki żar z tego silnika, a wskaźnik temp. pokazuje 90. Płyn chłodniczy wymieniany był w lipcu przebieg auta 209 011 km. Układ już odpowietrzałem i dalej to samo.

Awatar użytkownika
piterol
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:28 kwie 2015, o 17:47
Samochód:Renault Master
Firma:własna niestety
Uprawnienia:b,c

Re: Mocno się grzeje silnik Master 2.3 dCi

Post autor: piterol » 27 gru 2015, o 12:14

Może termostat się wysypał i nie puszcza na duży obieg. Wentylator chlodnicy się uruchamia?

Awatar użytkownika
Gembi
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:18 wrz 2015, o 22:25
Uprawnienia:B

Re: Mocno się grzeje silnik Master 2.3 dCi

Post autor: Gembi » 27 gru 2015, o 13:44

wentylatory chodzą jak głupie na max obrotach

Awatar użytkownika
piterol
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:28 kwie 2015, o 17:47
Samochód:Renault Master
Firma:własna niestety
Uprawnienia:b,c

Re: Mocno się grzeje silnik Master 2.3 dCi

Post autor: piterol » 28 gru 2015, o 22:06

Osobiście zacząłbym od sprawdzenia termostatu. Można też sprawdzić czy węże w kierunku do skraplacza czyli chlodnicy są ciepłe gdy nie wszystkie są takie pomimo że temperatura silnika jest wysoka to może świadczyć o twrmostacie. A po włączeniu ogrzewania na full coś się zmienia?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik / Napęd”