Teraz jest 24 paź 2018, o 03:10

Nowy silnik czy warto?

• Autor
  • Wiadomość

Matimoto

Użytkownik

Użytkownik

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 2 razy
  • Blog: Wyświetl Bloga (0)
  • Samochód: Renault Master IV
  • Uprawnienia: A, B, BE, C

Nowy silnik czy warto?

Post21 lis 2017, o 11:03

Cześć wszystkim. Posiadam mastera z 2010r l2h2, silnik 2.3 dCi 125km. Posiadam go od nowości i na chwilę obecną ma przelatane 440 tys km. Jazda samochodem wygląda w ten sposób, że +/- raz na 1.5tyg wyjeżdżam nim z garażu i lecę trasę Polska-Wlochy ok 2.5-3 tys km. Tam lecę na pusto, powrót załadowany, ale nigdy nie przeładowany. Póki co samochód jeździ bardzo dobrze, nic mu się nie dzieje, serwis robiony na bieżąco, ale z racji przebiegu powoli zaczynam się zastanawiać czy go sprzedawać czy może kupić używany silnik, skrzynie i sprzęgło z mniejszym przebiegiem i zrobić przeszczep? Szkoda mi go sprzedawać, bo stan jest na prawdę dobry, a z racji przebiegu kokosów za niego nie dostanę. Niestety ludzie wolą dojechany samochód z dwójką z przodu niż zadbane auto z realnym przebiegiem. Co myślicie o moim pomyśle z nowym silnikiem? Warto to robić? Pozdrawiam

jarekvolvo

Moderator

Moderator

• Podziękował : 183 razy
    Otrzymał podziękowań: 139 razy
  • Samochód: Transit,Master,Ducat
  • Uprawnienia: AB

Re: Nowy silnik czy warto?

Post21 lis 2017, o 11:06

Jeżeli autko zadbane, pilnowane wymiany i przeglądy, to spokojnie jeszcze co najmniej 300 tysi powinien pojeździć... . Póki co, nie warto inwestować w silnik a tylko dopieszczać ten posiadany ;)

Matimoto

Użytkownik

Użytkownik

Post21 lis 2017, o 11:12

Tak jak napisałem wyżej. Wszystko robione na bieżąco. W ostatnim czasie olej wymieniam co 15 tys. Ogólnie boję się tylko żeby mi się coś nie wysrało w trasie, bo wtedy niestety koszty idą diametralnie w górę :/ A ogólnie co myślicie o wymianie silnika, warto się w to bawić? Kiedyś patrzyłem z ciekawości na allegro i były po ok 10 tys z przebiegiem ok 50 tys, tylko jak sprawdzić czy to faktycznie było 50k... :/

Wolf

Moderator

Moderator

• Podziękował : 431 razy
    Otrzymał podziękowań: 228 razy
  • Samochód: Fiat Ducato
  • Firma: PHU
  • Uprawnienia: B

Post21 lis 2017, o 16:36

Silnik zostaw ten co masz, jak się nic nie dzieje to na siłę nie wymieniaj, a jak auto w twoich rekach od nowości to i 1 mln nakręcisz, dbaj o niego, przy okazji polecam wszelakiego rodzaju ceramizery, do skrzyni i silnika, nie zaszkodzą a pomagają.

0liwski

Użytkownik

Użytkownik

• Podziękował : 20 razy
    Otrzymał podziękowań: 28 razy
  • Samochód: KILKA...Sp.z.o.o.
  • Uprawnienia: A, B, B+E

Post2 gru 2017, o 02:58

Matimoto napisał(a): A ogólnie co myślicie o wymianie silnika, warto się w to bawić? Kiedyś patrzyłem z ciekawości na allegro i były po ok 10 tys z przebiegiem ok 50 tys, tylko jak sprawdzić czy to faktycznie było 50k... :/

jeśli miałbyś silnik ze sprawdzonego źródła... to raczej z całym napędem wsadzaj...
Ale... Mam podobne zdanie co WOLF...
Wolf napisał(a):Silnik zostaw ten co masz, jak się nic nie dzieje to na siłę nie wymieniaj, a jak auto w twoich rekach od nowości to i 1 mln nakręcisz, dbaj o niego, przy okazji polecam wszelakiego rodzaju ceramizery, do skrzyni i silnika, nie zaszkodzą a pomagają.

Sam znam przypadek tyrającego w trudnych warunkach Mastera z 2010 roku...silnik 2,5 o ile pamiętam.. a przebieg miał 1,3 miliona...
Z tym, ze od nowości w jednych rękach..... właściciel dbał o swoje.. ;)
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

adamswa

Użytkownik

Użytkownik

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Post3 gru 2017, o 00:29

Kolego Matimoto mam masterke z 2013r 688000km i jeszcze nie myślę o żadnej naprawie,wymieniałem tylko sprzęgło kompletne.Olej co 20000km zmieniam

Matimoto

Użytkownik

Użytkownik

Post3 gru 2017, o 11:17

Ok, dzięki wszystkim za odpowiedzi. Chyba faktycznie nie ma co jeszcze myśleć o jakichś zmianach. Co do wspomnianych wcześniej ceramizerów nie myślicie, że to ściema? Z ciekawości wszedłem na stronkę z tymi specyfikami l jakiś kalkulator wyliczył mi, że do mojego auta powinienem zastosować tych specyfików za prawie 550zl. (Do silnika, do skrzyni biegów i do paliwa). Wszystko to dodaje się do oleju, bądź do baku. Na pewno użycie tych środków wpływa na naszą psychikę, ale czy daje coś naszemu pojazdowi??

Za ten post autor Matimoto otrzymał podziękowanie od
Doktor(4 sie 2018, o 23:21)
Ocena:5.26%

0liwski

Użytkownik

Użytkownik

• Podziękował : 20 razy
    Otrzymał podziękowań: 28 razy
  • Samochód: KILKA...Sp.z.o.o.
  • Uprawnienia: A, B, B+E

Post3 gru 2017, o 13:50

Matimoto napisał(a): Co do wspomnianych wcześniej ceramizerów nie myślicie, że to ściema? Z ciekawości wszedłem na stronkę z tymi specyfikami l jakiś kalkulator wyliczył mi, że do mojego auta powinienem zastosować tych specyfików za prawie 550zl. (Do silnika, do skrzyni biegów i do paliwa). Wszystko to dodaje się do oleju, bądź do baku. Na pewno użycie tych środków wpływa na naszą psychikę, ale czy daje coś naszemu pojazdowi??

Z tym to jeszcze zaczekaj...
W pierwszej kolejności jak już to wlej coś do silnika.... osobiście nigdy nie stosowałem takich wynalazków... ale wiele osób sobie chwali.
Tu szukaj raczej odpowiedzi od praktyków... a nie w dziale marketingu producenta. :mrgreen:
Jeśli uznasz, ze będzie to ochrona dla Ciebie..... to użyłbym to w takiej kolejności.... najpierw do silnika..... potem być może do skrzyni.... a na samym końcu do paliwa...Bo jak rozumiem chodzi Ci o profilaktykę, bądź o możliwość wydłużenia żywotności napędu samochodu...
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Wolf

Moderator

Moderator

• Podziękował : 431 razy
    Otrzymał podziękowań: 228 razy
  • Samochód: Fiat Ducato
  • Firma: PHU
  • Uprawnienia: B

Post3 gru 2017, o 19:14

Matimoto napisał(a):Ok, dzięki wszystkim za odpowiedzi. Chyba faktycznie nie ma co jeszcze myśleć o jakichś zmianach. Co do wspomnianych wcześniej ceramizerów nie myślicie, że to ściema? Z ciekawości wszedłem na stronkę z tymi specyfikami l jakiś kalkulator wyliczył mi, że do mojego auta powinienem zastosować tych specyfików za prawie 550zl. (Do silnika, do skrzyni biegów i do paliwa). Wszystko to dodaje się do oleju, bądź do baku. Na pewno użycie tych środków wpływa na naszą psychikę, ale czy daje coś naszemu pojazdowi??

https://www.youtube.com/watch?v=R90_VTz2mK4&t=937s

Obejrzyj, a późnej proszę o twoja opinię ;)

Kordian265

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Post19 gru 2017, o 14:09

Firma http://nova-auto.pl/samochody-osobowe/n ... zyn-biegow naprawi Ci stary silnik. No więc jak na moje nie opłaca się kupować nowego.
Następna strona

Powrót do Silnik / Napęd